Pripučiamos valtys ir toliau populiarėja tarp visų – nuo medžiotojų ir žvejų iki šeimų, pramogų mėgėjų ir profesionalų. Žmonės mėgsta jas dėl patogumo, naudingumo ir greičio bei dėl to, kad jos yra ekonomiškos ir lengvai transportuojamos.
Pagrindinis variklių skirtumas valtims šiandien yra varomoji jėga. PVC motorinėms valtims galite rinktis tiek benzininius, tiek elektros variklius. Pripučiamai valčiai nereikia per daug galios variklio.
Kokie veiksniai turi įtakos traukos jėgai
Tiesą sakant, bet kurio užbortinio variklio traukos jėga priklauso nuo kelių veiksnių: nuo užbortinio variklio konstrukcijos ypatybių iki valties ir krovinio svorio bei propelerio konstrukcijos. Tiesioginės priklausomybės nuo arklio galių nėra.
Elektrinio užbortinio variklio pasirinkimas
Atsižvelgiant į tai, kad pripučiamoms valtims, skirtoms mažos galios varikliams, pasirenkami elektros varikliai, jei pageidaujama, nesunku išsirinkti tokį elektrinį užbortinį variklį, kuris visiškai atitiks minimalios leistinos variklio galios reikalavimus. Prisiminkite, kad mažiausia leistina galia yra ¼ didžiausios leistinos galios, nurodytos pripučiamos valties techninėse charakteristikose. Išsamią informaciją apie galimus pasirinkimus rasite internetinėje parduotuvėje.
Užbortinio variklio galia
Tai, ką gamintojai nurodo kaip įvesties galią, iš tikrųjų yra valties variklio sunaudota elektros energija. Beveik visada tai yra daug daugiau nei propelerio išėjimo reaktyvioji galia dėl neišvengiamų energijos nuostolių variklyje ir pavarų dėžėje. Beje, užbortinių benzininių variklių sraigto galia taip pat dažnai yra mažesnė už vardinę, nes kartais nurodoma veleno galia.
Srovės suvartojimas yra labai svarbus, skirtingai nei galia vatais, kuri gali būti laikoma menkai orientacine. Paprastai maksimalios valandos sąnaudos nurodomos didžiausiu greičiu su didžiausia transmisija ir bendra galia, todėl pasirenkamas optimalios talpos akumuliatorius.
Elektrinio užbortinio variklio charakteristikos
Didžiausias variklio greitis priklauso nuo traukos jėgos, valties dydžio ir apkrovos bei akumuliatoriaus įkrovos lygio. Tačiau daugeliu atvejų jis bus iki 5–6,3 km / h (neįskaitant galinio vėjo ir srovių). Tiesa, kartais galima pasiekti 8 km/val., tačiau tai išimtis.
Tačiau elektriniai valčių pakabinamieji varikliai nepretenduoja į lenktynių rekordus. Santykinai mažas greitis tampa privalumu, jei, pavyzdžiui, žvejybai naudojate motorinę valtį. Be to elektrinis variklis, skirtingai nei bet kuris benzininis pakabinamas variklis, greitai užtikrina optimalų greitį.
Prie to pridėkite išmetamųjų teršalų nebuvimą ir tylų veikimą. Kaina už pilną komplektaciją – variklį, akumuliatorių ir specialų įkroviklį – gerokai mažesnė už pigiausio benzininio variklio kainą. Daugeliui tai yra galingi argumentai elektros variklio naudai.