Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademijoje (SUA) įvyko asociacijos „Jaunimas YRA“ organizuotas karjeros planavimui skirtas renginys „Karjeros GPS“, sulaukęs gausaus moksleivių ir aukštųjų bei profesinių mokyklų dėmesio. Renginys ne tik suteikė praktinės naudos, bet ir įkvėpė moksleivius drąsiai svajoti, kelti tikslus ir juos įgyvendinti.
„Karjeros GPS“ subūrė įvairius Lietuvos universitetus ir profesines mokyklas. Jų atstovus ir moksleivius sveikino ir atrasti savo kelią linkėjo MRU SUA dekanė dr. Raimonda Bogužaitė.
Renginį pranešimu „Dirbtinis intelektas: kaip draugausi?“ pradėjo MRU Teisės mokyklos Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesorius Justinas Žilinskas. „Dirbtinis intelektas jau tapo mūsų kasdienybės dalimi ir kiekvienas turėsime prisitaikyti prie jo galimybių ir grėsmių: ar kalbėtume apie vienų profesijų dingimą, o naujų atsiradimą, poveikį valstybių struktūroms, turtinei nelygybei. Stabili profesija jau yra praeitis. Ateina laikas, kai reikia būti kuo universalesniam, kūrybiškesniam. Svarbiausia savybe taps gebėjimas persikvalifikuoti, pakeisti profilį, išmokti naujų dalykų“.
Šis renginys reikšmingas tuo, kad suteikė abiturientams ne tik informaciją, bet ir realią pagalbą tikslingai apsispręsti dėl savo ateities. Kaip nesuklysti renkantis karjerą, susirinkusiems patarimų davė MRU Karjeros centro vadovė Olga Meščeriakova. „Suklysti neįmanoma, jei karjerą suvoki kaip kompetencijų tobulinimą, savęs pažinimą ir savirealizaciją. Viena iš sprendimų priėmimo formulių skamba taip: tyrinėk aplinką, ieškok vidinio atsako ir sužinok daugiau apie save. O daugiau sužinoti gali bendraudamas su kitais žmonėmis, įdėmiai jų klausydamasis“.
Moksleiviai turėjo galimybę tiesiogiai pabendrauti su mokyklų atstovais, susipažinti su įvairiomis studijų programomis, priėmimo sąlygomis, ateities profesinėmis galimybėmis. Renginyje tarp gausaus dalyvių būrio prisistatė ir MRU penki fakultetai: Viešojo saugumo akademija, Viešojo valdymo ir verslo fakultetas, Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas, Teisė mokykla ir SUA. Tai didžiausias specializuotas socialinių mokslų universitetas Lietuvoje, kuris siūlo net 14 studijų krypčių nuo teisės, psichologijos ir politikos mokslų iki informatikos, vertimo bei viešojo administravimo. Renginio draugu tapusi MRU SUA moksleiviams pristatė 8 bakalauro ir dvi magistrantūros studijų programas, atliepiančias regiono poreikius.
Tokios iniciatyvos ypač svarbios šiandienos jaunimui, kuris dažnai susiduria su informacijos gausa, bet stokoja orientyrų. Renginyje dalyvavę moksleiviai teigė, kad renginys padėjo aiškiau suprasti savo stipriąsias puses, interesus ir suderinti juos su realiomis studijų bei darbo rinkos galimybėmis.
Šis susitikimas – svarbus tiltas tarp mokyklos ir aukštojo bei profesinio mokslo, padedantis jauniems žmonėms pasiruošti būsimiems sprendimams.