Darbo grupės nariai – savivaldybės vadovai, tarybos nariai ir sporto įstaigų vadovai – išskyrė penkis strategijos tikslus, kuriuos bus siekiama įgyvendinti.
Pirmasis jų – siekti, kad visuomenė suvoktų fizinio aktyvumo ir sveikatingumo naudą, sudaryti sąlygas visų gyventojų sluoksnių fiziniam aktyvumui ir skatinti jį kaip bendrosios kultūros dalį. Norint įgyvendinti šį tikslą svarbu populiarinti įvairių sporto šakų savivaldybės pirmenybes, sporto šventes, atminimo varžybas ir kitus renginius, plėtoti sportinę veiklą seniūnijose ir į sportinę veiklą bei renginius integruoti neįgaliuosius sportininkus.
Taip pat darbo grupės nariai sutiko, jog svarbu sudaryti sąlygas vaikams ir jaunuoliams sportuoti ir užtikrinti ugdymo kokybę. Dėl to būtina tobulinti ugdymo aplinką, trenerių profesinį pasirengimą, plėtoti sportinę veiklą tarp bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių ir ugdyti optimalaus fizinio aktyvumo įpročius visuomenėje.
Sukuriant efektyvią talentingų sportininkų atrankos sistemą, sudarant talentingiems sportininkams tinkamas sąlygas sportiniam meistriškumui didinti bei skatinant talentingus sportininkus siekti aukščiausių sportinių rezultatų tikimasi skatinti siekti sportinio meistriškumo mūsų savivaldybėje.
Darbo grupės nariai mano, jog svarbu patvirtinti komandinių ir individualių sporto šakų prioritetus, t. y. nustatyti, kokios sporto šakos yra svarbiausios ir kurioms ateinančiais metais bus skiriamas didesnis dėmesys. Dėl to bus siekiama sugrupuoti sporto šakas pagal prioritetus ir svarbą į tris grupes.
Visi paminėti tikslai yra svarbūs, tačiau ne ką mažiau svarbi – sporto infrastruktūros plėtra. Sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį moderniose ir atnaujintose patalpose kur kas jaukiau ir smagiau, todėl būtina nustatyti optimalų sporto infrastruktūros poreikį Marijampolėje bei savivaldybės seniūnijose.
Tarybai patvirtinus 2020-2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir fizinio aktyvumo plėtros strategiją, ji bus pradedama įgyvendinti nedelsiant.
Marijampolės savivaldybės admninistracijos informacija