Pastaruoju metu stebimas padidėjęs vagysčių skaičius iš butų bei sodų namelių. Policija vykdo ikiteisminius tyrimus, ieško sąsajų tarp įvykių bei tiria įvairias versijas. Stebima tendencija, kad vagys dažniau braunasi į pirmuose aukštuose esančius butus.
Vagims visos savaitės dienos vienodos, paros laikas taip pat neturi įtakos. Yra tik jiems tinkama arba netinkama situacija ir žinojimas, kad namai yra tušti. Nusikaltėliams padėsite, jei socialiniuose tinkluose viešinsite informaciją apie save – kur keliaujate, kur eisite rytoj vakare ar pan. Kartais būtais ar nebūtais tėvų turtais mėgsta pasipuikuoti vaikai – vertėtų ir su jais prevenciškai pasikalbėti šia tema.
Pareigūnai, tirdami vagystes, pastebi, kad į gyvenamąsias patalpas vagys patenka sulaužius plastikinius langus arba analogiškas balkonų (ar namų terasų) duris. Šarvo durų nusikaltėliai dažniausiai nesiryžta laužti.
Vagims svarbiausias grobis – grynieji pinigai ir brangiųjų metalų papuošalai. Tačiau vagiami ir tokie daiktai, kad labai nepraturtėsi – buities, sodo technika, įrankiai.
Policijos patarimai, kaip apsaugoti savo namus ir juose esantį turtą:
Net būdami namuose laikykite įėjimo ir garažo duris užrakintas. Duryse patartina įsidėti spyną su sudėtingais užraktais, geriausia rinktis šarvuotas duris su metaline stakta.
Tamsiu paros metu palikite įjungtą apšvietimą su judesio davikliu. Jei gyvenate daugiabutyje, užtikrinkite, kad laiptinėje būtų šviesu.
Visada įsitikinkite, kad išeidami iš namų uždarėte langus. Patartina įsirengti apsaugines žaliuzes ar grotas.
Nesidalinkite vienu namų raktu, palikdami jį sutartoje vietoje. Pametus raktą nedelsiant pakeiskite spyną.
Namuose nelaikykite didelių pinigų sumų.
Jei ketinate įsigyti seifą – pirkite kokybišką ir patikimą. Tačiau, kad jis atliktų savo funkciją, turi būti tinkamai įmontuotas ir – tai labai svarbu – užrakintas. Pasitaiko, kad namuose seifas yra, jo raktas spynelėje, o ir jis pats dažniausiai neužrakintas. Seifo raktas taip pat turi būti patikimoje ir saugioje vietoje, kad vagys jo nesurastų.
Vertingus daiktus, laikomus namuose, patartina pasižymėti policijoje specialiu žymekliu. Šis žymėjimas yra nemokamas.
Kieme, sodų bendrijos sklype nepalikite žoliapjovių, kitų įrankių ar prietaisų.
Paaiškinti vaikams, kad šie nesigirtų savo draugams ar pažįstamiems, kokie vertingi daiktai yra jų namuose ar kokiame kalnų kurorte dabar slidinėjate.
Bendraukite su kaimynais, turėkite jų telefono numerius, kad, esant reikalui, galėtumėte su jais susisiekti. Kartu su kaimynais aptarkite, kaip galima padidinti savo gyvenamosios aplinkos saugumą. Vienas iš būdų – burtis į „Saugios kaimynystės“ grupes.
Turto apsaugos ir saugios aplinkos klausimais kreipkitės į Marijampolės apskr. VPK bendruomenės pareigūnus tel. 8 700 60324, mob. Tel. 8 608 53 254 , 8 672 98 124 arba į teritorinį policijos komisariatą.
Gyventojų dėmesiui! Marijampolės apskrities policija kviečia iki šių metų lapkričio 9 dienos Marijampolės savivaldybės bendrijas, saugių kaimynysčių, aktyvių gyventojų grupes atsiųsti savo gyvenamosios aplinkos saugumo stiprinimo planą, strategiją ar viziją. Geriausio plano sumanytojų laukia PRIZAS (dviejų lauko/vidaus vaizdo stebėjimo kamerų komplektas su 2 terabaitų įrašymo įrenginiu ir prijungimo laidais). Daugiau informacijos – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato FB paskyroje.
Matant teisės pažeidimus ar nusikalstamas veikas, būtinai kreiptis į policiją arba pranešti telefonu 112.
Marijampolės AVPK