Ketvirtadienio pavakarę Bibliotekoje viešėjo klinikinis psichologas, psichoterapeutas, kelionių vadovas Julius Kvedarauskas, kuris supažindino su biblioterapija, rašymo ir kūrybos terapija.
Biblioterapija
Gydomasis skaitymas, kuomet knyga, jos ištrauka ar vos keli žodžiai tampa mūsų sielos gydytojais. Remiantis gydytojo psichoterapeuto A. Alekseičiko žodžiais: „Biblioterapija – tai gydomasis skaitymas, sielos treniruotė, kuri siekia ne gausinti skaitančiojo žinias, bet sugrąžinti žodžių vertę“.
Rašymo terapija
Rašymas – dienoraščių, laiškų, poezijos ar prozos kūrimas gydymo tikslais. Tai kūryba, ieškojimas bei atradimas žodžių, kurie padėtų gyventi ne tik mums patiems, bet ir mūsų artimiesiems. Tai paieška ir tų žodžių, kurie padeda mums peržengti laiko ir erdvės ribas. O jeigu labai paprastai – tai paieška žodžių, kurie padeda mylėti ir būti mylimais.
Paskaitos-diskusijos metu lektorius dalinosi savo patirtimi, kaip biblioterapija ar terapinis rašymas padėjo žmonėms, turėjusiems psichologinių bendravimo sunkumų, potrauminio streso, nuotaikos sutrikimų, taip pat išgyvenusiems netektį, patyrusiems smurtą. Diskusijos dalyviai gavo užduotį: aprašyti gyvenimo įvykį, kuris ilgam išliko atmintyje ir sukėlė teigiamas emocijas. Pasidalinę savo vaikystės, jaunystės prisiminimais, supratome, jog teigiamos emocijos, išreikštos popieriuje, gali daugiau nei pasakytos žodžiu. Pats rašymas turi gydomąją galią. Net paprasčiausiai fizinis veiksmas rašant jau truputį gydo.
Aušra Rutkauskienė