Siekdama stiprinti pagalbą norintiems mesti rūkyti Sveikatos apsaugos ministerija teikia Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektą. Siūloma įtvirtinti reikalavimą ant tabako gaminių, rūkomųjų žolinių gaminių pakuočių bei elektroninių cigarečių ir jų pildyklių informaciniuose lapeliuose nurodyti Nacionalinės metimo rūkyti pagalbos linijos (toliau – Linija) rekvizitus – telefono numerį ir interneto svetainę.
„Matoma informacija apie nemokamas metimo rūkyti paslaugas padės gyventojams keisti savo įpročius, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė. Tai rekomenduoja daryti Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako kontrolės pagrindų konvencija ir yra įteisinta daugelyje Europos šalių. Tikimės, kad tai paskatins gyventojus naudotis nemokamomis Linijos teikiamomis metimo rūkyti pagalbos paslaugomis, gerinti metimo rūkyti rezultatus ir mažinti priklausomybės nuo nikotino paplitimą bei rūkymo sukeliamą sveikatos, socialinę ir ekonominę žalą.“
Taip pat Ministerija siūlo įvesti valstybės rinkliavą, kurią mokėtų tabako ir su jais susijusių produktų gamintojai bei importuotojai, teikiantys pranešimus apie savo gaminius. Preliminariais skaičiavimais, valstybės rinkliava galėtų siekti 140 eurų už kiekvieną naują ar atnaujintą tabako gaminių ir su jais susijusių prekių pranešimą į EU-CEG portalą ir kasmet papildytų valstybės biudžetą apie 300-400 tūkst. Eurų. Kartu siūloma nustatyti 6 mėnesių visiems gaminiams tiekimo į rinką terminą, tai leistų užtikrinti aiškų, skaidrų ir vienodą visų gaminių informacijos vertinimą ir rinkos prieigą.
Siūloma, kad iki 2026 metų balandžio 30 dienos Lietuvos rinkai pateikti gaminiai, kurie neatitiks naujų reikalavimų, šalies rinkoje galės būti ne ilgiau kaip iki tų metų lapkričio 1 dienos. Šį įstatymo projektą Seimas turėtų svarstyti pavasario sesijoje.
Lietuvoje Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos linija pradėjo veikti daugiau nei prieš metus, skambinantieji neprivalo teikti savo asmeninių duomenų, todėl pokalbis būna anoniminis. Konsultantų teigimu, dominuoja 40–65 metų vyrai, turintys 15 ir daugiau metų rūkymo stažą.