Sekmadienį, po Šv. Mišių Antanavo Švč. Mergelės Marijos, Šeimų Karalienės koplyčioje pristatyta jau antra žymaus kraštiečio, profesionalus menininko, neurologo, neuromokslininko ir visuomenės veikėjo Audriaus Plioplio paroda.
Prieš tai buvusią parodą „Sibiro sielos“ pakeitė rinkinys iš įvairių jo kolekcijų, tai ir metamorfozės, ir chromodinaminiai darbai, ir darbų ant šilko kopijos. Parodą pristatė Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė Ona Birutė Surdokienė.
Primename, kad Dr. Audrius Plioplys – žymus Jungtinių Amerikos Valstijų neuromokslininkas gimė imigrantų iš Lietuvos šeimoje Toronte, Kanadoje, jo tėvas kilęs iš Plioplių kaimo, kuris yra visai greta Antanavo, o motina – iš Plungės.
Daugiau nei 20 metų Audrius Plioplys paveikslus kuria kompiuterinėmis programomis, pasitelkdamas nuotraukas. Kadangi dirbo ligoninėse, specializavosi neurologijoje, todėl ir pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos. Autorius savo meną vadina neokonceptualia transformuota fotografija. Į vieną meno darbą įtraukia labai daug skirtingų nuotraukų, tarp kurių yra žmonių smegenų neuronų brėžiniai, jo paties smegenų nuotraukos, MRI skanai, elektroencefalogramos.
Taip jis įtraukia savo paties smegenų struktūros nuotraukas ir savo smegenų elektrinės veiklos kreives, kurios buvo padarytos tuo metu, kai jis galvojo apie konkrečias su menu susijusias temas. Taip pat naudoja vaizdų nuotraukas. Visa tai suderina, pakeičia ir sukuria naują vaizdą. Spausdindamas naudoja archyvinės kokybės pigmentinį rašalą, kuris išlieka visiems laikams, kaip ir aliejiniai dažai. Mažesnius darbus spausdina ant popieriaus, o didesnius – ant drobės.
Dr. A. Plioplys surengė daugiau nei pusšimtį individualių parodų, dalyvavo daugiau nei šimte grupinių parodų tarptautiniu mastu. Pirmoji jo paroda surengta 1978 m. „Washington Project for the Arts“ menų inkubatoriuje, kuris yra Vašingtone, Kolumbijos apygardoje.
Jo kūriniai nuolat eksponuojami Čikagoje „Blue Man Group“ teatre, Ilinojaus technologijos institute, Čikagos universitete, „Blackstone“ viešbutyje, Rokfelerio memorialinėje koplyčioje, Brukfildo zoologijos sode, „Beverly Arts Center“ menų centre, Amerikos neurologų akademijoje, Mineapolyje. Dr. Plioplio menas buvo ir yra eksponuojamas daugelyje tarptautinių muziejų kolekcijų, įskaitant dailės institutą ir šiuolaikinio meno muziejų Čikagoje, Britų biblioteką Anglijoje, Harvardo universitetą, neurobiologijos tyrimų centrą „Instituto Cajal“ Ispanijoje, nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ir Lietuvos nacionalinį dailės muziejų. Jo meno knygų rinkinys eksponuojamas šiuolaikinio meno muziejuje, esančiame netoli Marselio, Prancūzijoje.
Menininkas jau kelinti metai lanko gimtuosius savo tėvų kraštus, atveždamas vis naujas savo darbų kolekcijas. Jo darbai eksponuoti įvairiose salėse Vilniuje, Kaune, Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybėse, tikimasi, kad vasarą su šiuo iškiliu kraštiečiu susitiks ir Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai, birželio mėnesį jis pažadėjo aplankyti Antanavą.