Kelionės po Lietuvą gali būti tokios pat įdomios kaip ir išvykos į užsienį. Ypač verta dėmesio Lietuva tampa šiltuoju metų laiku – tuomet žaliuoja miškai, žydi pievos, norisi daug laiko leisti gryname ore. Vasara yra tobulas metas aplankyti žymiausius apžvalgos bokštus, parkus, pažintinius takus ir kitas vietas!
Raudonės pilis ir parkas
Raudonės pilis ir parkas – Panemunės kelio, dar vadinamo Rojaus keliu, dalis (https://www.ingridatours.lt/keliones/po-lietuva). Raudonų plytų pilį supa parkas su tvenkiniais ir ilgaamžiais ąžuolais.
Tiesa, pilis anksčiau atrodė truputį kitaip. Dabartinę neogotikinę išvaizdą pastatas įgijo po XIX a. II-oje pusėje atliktos rekonstrukcijos. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, vokiečiai susprogdino didįjį pilies bokštą, buvo nugriauta dalis pietinio korpuso. Vėliau pilis tapo vidurine mokykla, buvo atstatyta nuniokota dalis. Dabar turistams yra paskirtas bokštas, nuo kurio atsiveria įstabūs Nemuno slėnio ir apylinkių vaizdai.
Juodlės pažintinis takas
Juodlės pažintinis ekologinis takas tęsiasi 4,5 km aplink Juodlės ežerą. Šioje trasoje įrengta medinis takas per pelkę, pelkių apžvalgos bokšteliai, paukščių stebėjimo vietos ir net 12 stotelių su informaciniais stendais. Juose pristatoma reikšmingiausios miško buveinės, retų rūšių augalai, gyvūnai, grybai bei pačios pelkės. Pačiame tako gale pamatysite Juodlės kalną. Nuo jo atsiveria kvapą gniaužianti miškų, kalvų, ežero ir pakrantės namelių panorama.
Apsilankyti šioje vietoje ypač rekomenduojama paukščių mylėtojams. Poravimosi ir perėjimo metu čia galite išvysti net iki 30 skirtingų paukščių rūšių! Pagal paukščių įvairovę Juodlė yra turtingiausias ežeras Kurtuvėnų regioniniame parke. Nenuostabu, kad praeito amžiaus viduryje ši vieta paskelbta vandens paukščių draustiniu.
Dzūkijos nacionalinis parkas
Visiems puikiai žinoma, kad Dzūkijoje pilna upių, šilų ir žemyninių kopų. Čia plyti Nemuno slėnis, teka upeliai ir gausybė šaltinių. Dzūkijos nacionalinis parkas – pati didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje, kurioje vingiuoja daugybė upių: Nemunas, Ūla, Skroblus, Merkys, Grūda.
Jei lankotės šiame parke, būtinai užkopkite į Merkinės apžvalgos bokštą. Nuo 26 m aukščio pastato toli matyti miškai, Merkinės miestelis, Pastraujo sala, Merkio ir Nemuno slėniai. Tiesa, Merkinės bokšto forma ypatinga – ji taip natūraliai susilieja su aplinka, kad bokštas yra pramintas „Pušų gojeliu“. Jį sudarančios rudos kolonos tarsi atkartoja šalia augančių pušų kamienus, o tarpinės apžvalgos aikštelės – medžių lają. Šios aikštelės įrengtos 15 m ir 25 m aukštyje, tad galėsite pasigrožėti vaizdais, net jei ir nepasieksite pačios viršūnės.
„MO muziejus“ Vilniuje
Vilniuje įkurtas didžiausias modernaus meno muziejus Lietuvoje – „MO muziejus“. Vien pats pastatas yra dėmesio vertas kūrinys. Jį sukūrė architektas Danielius Libeskindo ir už tai buvo įvertintais keliais apdovanojimais.
Muziejuje eksponuojama Lietuvos dailės raida per pastaruosius 60 metų. Daugumos darbų autoriai vis dar aktyviai veikia ir mūsų šalyje, ir užsienyje. Ekspozicijos reguliariai keičiasi, kad būtų atskleistas kuo platesnis kūrybos spektras. Lankytojai gali išmėginti edukacines veiklas, pasinerti į meno performansus, žiūrėti filmus bei klausytis koncertų.
Būtent šią vasarą „MO muziejaus“ terasa su veidrodinių atspindžių skliautais vakarais taps atvira erdve muziką kuriantiems ir atliekantiems. Klausytojai galės patogiai įsitaisyti, o muzikantai dalinsis kūryba ir savo mintimis.
Santakos parkas Kaune
Kaunas yra išskirtinis miestas ne tik dėl to, jog šiais metais paskelbtas Europos kultūros sostine. Tai vieta, kurioje susikerta miesto modernumas ir gamtos ramybė. Būtent Santakos parke galima pailsėti nuo miesto šurmulio. Parkas taip pavadintas dėl to, jog būtent čia Neris įteka į Nemuną. Santakos parko teritorija milžiniška – beveik 13 ha ploto.
Ypatinga ir parko apsuptis – aplinkui stūkso vienuolyno pastatai, Šv. Jurgio bažnyčia, Kauno pilis, Kauno arkivyskupijos kurija bei kunigų seminarija. Parke galima išvysti žymųjį Popiežiaus kalnelį ir akmeninį aukurą, pagoniškos baltų kultūros palikimą. Prie jo dar dabar vyksta senovės lietuvių religijos išpažinėjų ritualai. Vaikams yra įrengta žaidimų aikštelė, o po atviru dangumi vasarą dažnai vyksta įvairūs renginiai.
Nakvynė namelyje medyje, indėnų palapinėje ir kitur
Jeigu stovyklavimas jau nusibodo, pasidomėkite unikaliomis nakvynės vietomis Lietuvoje. Tarkim, Klaipėdos rajone įsikūręs „Vinetu kaimas“ siūlo pernakvoti indėnų palapinėje arba prerijų namelyje. Tauragėje esantis „Taurų nuotykių parkas“ kviečia naktį praleisti 8 m aukštyje kabančiame namelyje medyje. Kretingos rajone galima atrasti japoniškame sode įrengtus namelius, o Panemunės pilyje išbandyti prabangius grafų apartamentus.