Nuo šiol Marijampolės mieste bus galima lengviau, efektyviau ir aplinkai draugiškiau judėti: sparčiais žingsniais artėjama prie projekto „Darnaus judumo ir priemonių diegimas Marijampolės mieste“ pabaigos.
Šio projekto tikslas – vadovaujantis parengtu darnaus judumo planu įdiegti intelektinę transporto sistemą ir įgyvendinti darnaus judumo priemones. Apibūdinti šį jau baigiamą įgyvendinti projektą ypatingai tiktų frazė: Marijampolė – modernus, aktyvus, žalias ir aplinkai draugiškas miestas, kuriame paprasta ir saugu judėti visiems.
„Kasmet stengiamės tobulinti ir pagerinti ne tik Marijampolės savivaldybės viešąją infrastruktūrą, bet vis daugiau dėmesio skirti ir viešojo transporto infrastuktūros tobulinimui. Džiaugiamės, kad Marijampolė tampa vis modernesniu, aktyvesniu ir aplinkai draugiškesniu miestu, kuriame visi gyventojai galės lengviau ir saugiau judėti. Tikimės, kad šio projekto rezultatai padidins visuomeninio transporto patrauklumą mieste, pritrauks daugiau vartotojų ir užtikrins geriausią galimą viešojo transporto paslaugų prieinamumą. Įgyvendintos priemonės padėjo saugiau jaustis ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims“, – sako Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.
Elektroninio bilieto sistema viešajame transporte
Viena iš projekto iniciatyvų – elektroninio bilieto sistema Marijampolės miesto viešajame transporte. Ši sistema leidžia keleiviams lengvai pasipildyti bilietus miesto autobusuose, internetu ir fizinėse pardavimo vietose. Keleiviai el. bilieto kortelę gali pasipildyti miesto autobusuose, interneto svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas bei fizinėse pardavimo vietose: Marijampolės autobusų stotyje, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekoje bei „Spindulio“ kino teatre.
Viešojo transporto informacinė sistema
Projekto metu buvo įdiegta viešojo transporto informacinė sistema, įrengta 20 vnt. elektroninių švieslenčių Marijampolės miesto viešojo transporto stotelėse, kurios padeda keleiviams sužinoti informaciją apie atvykstančius autobusus, laiką ir maršrutus. Tai svarbu didinant viešojo transporto patrauklumą ir prieinamumą, skatinant keleivius naudotis šia paslauga.
Pėsčiųjų sauga ir prieinamumas
Projekto metu buvo atlikti darbai pėsčiųjų saugos ir prieinamumo srityje: 19 pėsčiųjų perėjų buvo suremontuotos bei pritaikytos specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Taip pat rekonstruota ir 12 viešojo transporto stotelių infrastruktūra prie svarbiausių traukos objektų, įrengiant įspėjamuosius bei vedimo paviršius, kurie yra itin svarbūs specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.
61 pėsčiųjų perėjoje buvo įrengtas pėsčiųjų perėjų kryptinis apšvietimas, kad būtų užtikrintas pėsčiųjų saugumas tamsiuoju paros metu ir mažinama nelaimingų atsitikimų rizika.
Finansavimas ir projekto rezultatai
Projektas buvo įgyvendinamas pasinaudojant Europos Sąjungos fondų investicijomis ir Marijampolės savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė siekė 745,463,02 Eur., iš kurių 574.093,00 Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos, 171.370,02 Eur – Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos. Šio projekto rezultatai padidins visuomeninio transporto patrauklumą, vartotojų skaičių ir pagerins viešųjų transporto paslaugų prieinamumą vartotojams. Ypač svarbu, kad projektas pagerins specialiųjų poreikių turinčių asmenų judėjimą ir galimybes naudotis viešuoju transportu.
Marijampolė toliau kryptingai sieks tapti moderniu, aktyviu ir aplinkai draugišku miestu, kuriame lengva ir saugu judėti visiems gyventojams.