Mūsų, suaugusiųjų, pagrindinis vaidmuo yra pastebėti, gerbti ir puoselėti natūralų, nepakartojamą vaiko augimą. Fizinis aktyvumas – ypač svarbus sveikos gyvensenos komponentas, kurį turime suformuoti jau vaikystėje. Fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomas nuolatos ir mokykloje, ir šeimoje. Mokykla yra vieta, kurioje mokymo ir sveikatingumo projektai gali turėti didžiausią poveikį, nes pasiekia žmogų imliausiame jo gyvenimo periode – vaikystėje. Vaikų sveikatą kasdien veikia įvairūs veiksniai: ugdymosi aplinka, mityba, fizinis aktyvumas, laisvalaikio praleidimas ir daugelis kitų. Kadangi gera sveikata nėra savaime būdinga, siekiant jos reikia valios, pastangų, supratimo, kas gerina sveikatą, o kas žaloja, taip pat sistemingo bei nuoseklaus vaikų ir tėvų švietimo.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai rekomenduoja vaikams bent 60 minučių vidutinio ir intensyvaus sporto kasdien. Lietuvos mokslininkai analizavę, kokios fizinio aktyvumo priemonės veiksmingiausios mažiems vaikams, nustatė, kad vaikų fizinio aktyvumo skatinimui svarbūs šie veiksniai: tinkamas suaugusiųjų pavyzdys; patraukli sportavimo aplinka; įdomūs, patrauklūs sportavimo, kūno kultūros užsiėmimai; motyvavimas ir skatinimas – prizai, žodinis pagyrimas, garbės raštai, diplomai.
Marijampolės Mokolų mokykla-darželis įgyvendino projektą „Judu – tai augu“. Įstaiga dalyvavo programos „Sveikatiada“ paskelbtame „Sveikatinimo idėjų konkurse“ ir jį laimėję galėjo savo mokyklos bendruomenei padovanoti pilną įspūdžių sporto šventę. „Kiekvieną pavasarį programa „Sveikatiada“ kartu su konkurso draugais UAB „Pontem“, UAB „Kretingos maistas“ kviečia visas projekte dalyvaujančias mokyklas ir darželius dalyvauti sveikatinimo idėjų konkurse. Šio konkurso tikslas – suteikti mokyklų bendruomenėms galimybę, įgyvendinti sveikatingumo programas savo bendruomenės narių sveikatai gerinti,“ – konkurso idėją komentavo organizatorė Margarita Čėglytė.
Mokolų mokykla-darželis pakvietė vaikus ir tėvelius į sporto fiestą, kur dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse: virvės traukimo, krepšinio, kvadrato, futboliuko. Vyko lenktynės paspirtukais, o taip pat parodomosios regbio varžybos. Ne tik sportavo, bet apie sveiką mitybą taip pat diskutavo.
„Mokiniai suvokė sveikatą kaip vertybę. Net ir šeimų nariai susidomėjo fiziniu aktyvumu, sportu ir aktyviai padėjo organizuoti sportines rungtis, estafetes. Tėvai paskatinti labiau domėtis sveikos mitybos klausimais, suprasti saugios ir sveikos aplinkos reikšmę žmogaus gyvenime. Prisidėjome formuojant fizinio aktyvumo poreikį tolimesniam vaikų gyvenimui bei mokėme kultūringo bendravimo,“ – sporto šventę komentavo viena iš šventės organizatorių, socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė.
Už aktyvų dalyvavimą mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir kamuoliais, už sportinius laimėjmus – diplomais. Šio projekto tikslas – propaguojant aktyvias veiklas padėti įgyti žinių, formuoti gebėjimus, ugdyti vertybines nuostatas, susijusias su aktyviu laisvalaikio praleidimu.