Nuo vasario mėnesio Zyplių dvaro arklidžių galeriją puošia tautodailininko iš Druskininkų Gintauto Akstino drožybos darbai.
Autorius gimė 1961 m. Varėnos rajone, Ratnyčios kaime. G.Akstinas pasakoja, jog pirmuosius smulkius medžio darbus ėmėsi drožinėti vaikystėje. „Rimčiau skulptūromis pradėjau domėtis studijuodamas Vilniaus universitete. Buvo grupelė žmonių, besidominčių menais. Turėjau nusipirkęs kaltukus, kažkiek drožinėjau. Pabaigęs universitetą 1984 metais aš jau dalyvavau pirmoje respublikinėje tautodailininkų parodoje Šiauliuose…“ – pasakojo tautodailininkas.
Druskininkiečiai gerai pažįsta kūrybingą autorių ir savo spaudoje apie jį rašo: „Apie kūrėją geriausiai kalba jo darbai. Kūrėjo drožinių galima išvysti pačiuose Druskininkuose, jo darbų gausu įvairiuose šalies ir užsienio miestuose. Jo medžio skulptūrų galima pamatyti ir paties G. Akstino namuose, kurių sienos nukabintos mažosios plastikos dirbiniais, įspūdingu dydžiu bei neįprastais sprendimais akį traukiančiais drožiniais. Kūrėjo kiemas nuo kaimynų gerokai skiriasi. Kiekvieną svečią čia pasitinka jo sukurtų skulptūrų ekspozicija, ne vienam sukelianti malonų šypsnį veide. Ažūrinė pavėsinė, dailinta raštais, papuošta paukščiais, sostus primenantys krėslai, kitos malonios eksterjero smulkmenos priverčia stabtelti ir pasigrožėti jomis.
Įvairių plenerų, edukacinių užsiėmimų parodų dalyvis šiuo metu yra stipriai pasinėręs į kūrybą. Druskininkų bendruomenėms jis įsipareigojo sukurti keletą metrų aukščio siekiančias medines skulptūras. Žiūrint į kūrybinėse dirbtuvėse plušantį meniškos sielos tautodailininką net neateitų į galvą, jog šio amato jis specialiai niekur nesimokė. Jį baigęs G. Akstinas devynerius metus dirbo pedagogu, vėliau šios darbo atsisakė ir ėmėsi drožybos.
Tai, kad tautodailininkas pasirinko teisingą kelią, rodo begalės įvairiausių apdovanojimų, pasiekimų.“ (Kristina Platonovienė, „Druskininkų naujienos“). Gintautas – Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Meno kūrėjų asociacijos narys, nuo 1987 m. dalyvauja LTS Dzūkijos skyriaus, respublikinėse ir tarptautinėse parodose, medžio drožėjų pleneruose bei kūrybinėse stovyklose.Už pasiekimus meno srityje G. Akstinui 2011 metais suteiktas meno kūrėjo statusas ir Druskininkų kultūros puoselėtojo vardas, o 2015 m. autorius tapo „Aukso vainiko“ laureatu. Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Druskininkų krašto tautodailininkais.
Rima Bakienė, Lukšių kultūros centras