Marijampolės savivaldybė kvietė kaimiškųjų seniūnijų gyventojus nuo rusėjo 7 d. iki spalio 7 d. pareikšti savo nuomonę dėl Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų, pavadinimų bei seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų ir pavadinimų nustatymo bei keitimo.
Apklausą atlikti paskatino situacija, kai šiuo metu esančios gyvenamųjų vietovių ribos yra preliminarios, kerta įregistruotų žemės sklypų ribas ar pastatus, nedera nei su gamtiniais, nei su antropogeniniais objektais ar jų ribomis. Taip pat dėl prastėjančių demografinių rodiklių, keičiantis gyventojų įpročiams, pastaruoju metu savivaldybės teritorijoje skaičiuojamos 68 gyvenvietės, kuriose nėra nei vieno registruoto gyventojo, ir 24 gyvenvietės, kuriose nėra nei vieno registruoto adreso. Apklausos teritorijoje šiuo metu yra 10 gyvenviečių, kurių pavadinimai kartojasi 2 ar daugiau kartų.
GUDELIŲ SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Gudelių seniūnijos gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos pakeitimui pagal parengtą planą. Savo nuomonę pareiškė 125 gyventojai iš 678. 14 gyventojų pritarė, 111 gyventojų nepritarė.
Gudelių seniūnijos gyventojų taip pat buvo klausiama, ar jie pritartų, kad sujungtoms Igliaukos ir Gudelių seniūnijoms būtų suteiktas Igliaukos seniūnijos pavadinimas. Iš 678 gyventojų savo nuomonę pareiškė 172. 2 gyventojai pritarė, 170 gyventojų nepritarė.
IGLIAUKOS SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Igliaukos seniūnijos gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad Marijampolės savivaldybės Igliaukos seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos būtų nustatytos (pakeistos) pagal parengtą planą. Apklausoje dalyvavo 190 gyventojų iš 1570. Klausimui pritarė 65, nepritarė 125 gyventojai.
Antras klausimas buvo – ar gyventojai pritartų, kad Igliaukos k. būtų suteiktas pavadinimas ir ši gyvenamoji vietovė pavadinta Igliaukos miesteliu. Savo nuomonę pareiškė 181 gyventojas iš 1570. Pritarimą pareiškė 176 gyventojai, 5 gyventojai nepritarė.
Trečias klausimas, skirtas Igliaukos seniūnijos gyventojams, buvo, ar jie pritartų, kad Opšrūtų II k. būtų suteiktas (pakeistas) pavadinimas ir ši gyvenamoji vietovė pavadinta Opšrūtų k. Iš 1570 gyventojų nuomonę pareiškė 27 ir visi jie pritarė siūlymui pakeisti.
Igliaukos seniūnijos gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad sujungtoms Igliaukos ir Gudelių seniūnijoms būtų suteiktas Igliaukos seniūnijos pavadinimas. Iš 1570 gyventojų nuomonę pareiškė 206, iš kurių 199 pritarė, 6 nepritarė.
LIUDVINAVO SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Dėl klausimo, ar gyventojai pritartų, kad Marijampolės savivaldybės Liudvinavo seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos būtų nustatytos (pakeistos) pagal parengtą planą, savo nuomonę pareiškė 107 gyventojai iš 4146. Pritarimą pareiškė 14 gyventojų, nepritarimą – 93.
SASNAVOS SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad Marijampolės savivaldybės Sasnavos seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos būtų nustatytos (pakeistos) pagal parengtą planą. Savo nuomonę pareiškė 56 gyventojai iš 2640. 27 gyventojai pareiškė pritarimą, 29 – nepritarimą.
Dėl klausimo, ar gyventojai pritartų, kad Nedėldaržio k. būtų suteiktas (pakeistas) pavadinimas ir ši gyvenamoji vietovė pavadinta Nedėlberžio k., savo nuomonę pareiškė 20 gyventojų iš 2640. 15 gyventojų pritarė, nepritarė 5.
Gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad Vinčų glž. st. būtų suteiktas (pakeistas) pavadinimas ir ši gyvenamoji vietovė pavadinta Nedėlberžio k. Savo nuomonę išreiškė pareiškė 9 gyventojai iš 2640. Visi jie šiam klausimui nepritarė.
ŠUNSKŲ SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Dėl klausimo, ar gyventojai pritartų, kad Marijampolės savivaldybės Šunskų seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos būtų nustatytos (pakeistos) pagal parengtą planą, savo nuomonę pareiškė 34 gyventojai iš 2152. 2 gyventojai pritarė pakeitimams, 32 nepritarė.
Gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad sujungtoms Šunskų ir Marijampolės seniūnijoms būtų suteiktas Sūduvos seniūnijos pavadinimas. Apklausoje dalyvavo 34 gyventojai iš 2152. Pritarimą pareiškė 2 gyventojai, nepritarimą – 32.
MARIJAMPOLĖS SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
Dėl klausimo, ar gyventojai pritartų, kad Marijampolės savivaldybės Marijampolės seniūnijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos būtų nustatytos (pakeistos) pagal parengtą planą, savo nuomonę pareiškė 59 gyventojai iš 4862. Parengtam planui pritarė 11 gyventojų, nepritarė 48.
Gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad sujungtoms Šunskų ir vakarinės Marijampolės seniūnijos dalies seniūnijoms būtų suteiktas Sūduvos seniūnijos pavadinimas. Apklausoje dalyvavo 43 gyventojai iš 2260. Pritarimą pareiškė 12 gyventojų, nepritarimą – 31.
Taip pat gyventojų buvo klausiama, ar jie pritartų, kad rytinei Marijampolės seniūnijos daliai būtų suteiktas Amalvos seniūnijos pavadinimas. Savo nuomonę pareiškė 16 gyventojų iš 2602. Naujo pavadinimo suteikimui pritarė 2 gyventojai, nepritarė 14.
Skaičiuojama, kad iš viso apklausoje dalyvavo 571 gyventojas, o apklausos rezultatai parodė gyventojų lūkesčius, kad esamos vietovės išliktų ir nebūtų keičiami pavadinimai.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda patikina, kad bus atsižvelgta į rezultatus, nes ši apklausa ir buvo skirta tam, kad išsiaiškinti gyventojų nuomonę. Pasak mero, gyvenamųjų vietovių tikslinimas vyks nuosaikiai – nekeičiant pavadinimų, tik pakoreguojant vietovių ribas, kad jos nekirstų sklypų ar pastatų.
Bus sudaromas naujas gyvenamųjų vietovių ribų žemėlapis, kuris bus pateiktas gyventojams susipažinti ir išsakyti savo pastabas.