Kaimo bendruomenės dažnai tampa kaimiškųjų Marijampolės savivaldybės seniūnijų traukos centrais. Būtent čia „gimsta“ gyvenamąją aplinką gražinančių projektų idėjos, organizuojami kultūriniai renginiai ir kitos veiklos.
Siekiant stiprinti kaimo bendruomenių ir jas vienijančių organizacijų veiklą, Marijampolės savivaldybės administracija jau netrukus paskelbs projektų finansavimo konkursą. Susitikti bei pasikalbėti apie naujas finansavimo galimybes kaimo bendruomenių pirmininkus pakvietė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir vicemeras Artūras Visockis.
A. Visockis džiaugėsi naujomis finansavimo galimybėmis: „Jau anksčiau Savivaldybės administracija skirdavo dalinį finansavimą iš valstybės biudžeto ar Europos Sąjungos fondų finansuojamiems projektams, nuo šių metų galėsime skirti finansavimą ir bendruomenių veiklą stiprinantiems projektams. Galės būti finansuojamos paprastos, bet labai svarbios šių projektų išlaidos: įvairios komunalinės paslaugos ir organizacijų veikloje naudojamos ūkinės prekės. Esame suinteresuoti, kad Marijampolės savivaldybėje veiktų stiprios ir kūrybingos kaimo bendruomenės. Tikiu, kad naujasis finansavimo mechanizmas padės spręsti įvairius bendruomenių rūpesčius, o tai leis daugiau dėmesio skirti aplinką gražinančių ir kultūrinių projektų įgyvendinimui“.
Bendruomeninių organizacijų veiklos stiprinimo projektams finansuoti iš Marijampolės savivaldybės biudžeto numatyta skirti 18 tūkst. eurų. Bendruomeninės organizacijos parengtam projektui galės būti skiriama nuo 200 iki 2000 eurų, o bendruomenines organizacijas vienijančiai asociacijai – nuo 500 iki 4000 eurų.
Organizacijų veiklos stiprinimo projektus teikti galės Marijampolės savivaldybės teritorijoje registruotos ir veikiančios bendruomeninės organizacijos, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme, ir jas vienijančios organizacijos, kurios vienija ne mažiau kaip 10 savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų.
Finansavimas gali būti naudojamas komunalinių paslaugų, degalų, skirtų transportui bei žolės pjovimui, kietojo kuro įsigijimo, patalpų ar žemės nuomos panaudos (nuomos) sutarčių įregistravimo ar perregistravimo mokesčiams, ūkinių prekių ar statybinių medžiagų, reikalingų organizacijos patalpų ar aplinkos priežiūrai, mokesčių už bankų, kitų kredito ar mokėjimo įstaigų suteiktų lėšų pervedimo paslaugų išlaidoms, pastatų, naudojamų bendruomenės poreikiams, elektros galios mokesčiui finansuoti.
Susitikimą užbaigė Sūduvos ir Baraginės kaimo bendruomenių įgyvendintų projektų pristatymas. Pranešėjai papasakojo, su kokiais iššūkiais susidūrė įgyvendindami įvairius projektus, atsakė į rūpimus klausimus bei pasidalino kita įgyta patirtimi.
Marijampolės kultūros centro direktorė Aistė Bakaitė-Stanaitienė susirinkusiems pristatė įstaigos veiklą ir galimybes prisidėti organizuojant renginius kaimiškose vietovėse. Jau keletą metų įvairiems renginiams ypač pasitarnauja Kultūros centro mobilioji scena bei kiti renginių aptarnavimo pajėgumai.
Susitikimo dalyvių laukė staigmena – smagioje edukacijoje kiekvienas galėjo pasipuošti savo pasigamintais marškinėliais su norimu užrašu.