Pastebėjote, kad „Wi-fi“ ryšys vėluoja, o interneto puslapiai ar vaizdo įrašai stringa? Tikėtina, kad susidūrėte su lėto ryšio problemomis ir jums reikalinga interneto greičio matuoklė. Svarbu atrasti tas lėto interneto priežastis ir jas ištaisyti. Tam, kad galėtumėte sužinoti savo naudojamo interneto greitį, tikrai nereikia būti IT specialistu.
Kaip sužinoti turimo interneto greitį?
Interneto greičio matuoklė – greitas testas, prieinamas kiekvienam asmeniui tiesiog internete ir padedantis išsiaiškinti naudojamo ryšio pralaidumo kokybę. Atlikus vertinimą, bus matomi trys parametrai: delsa, atsisiuntimo ir įkėlimo greičiai.
Standartinis interneto greičio matavimo vienetas yra megabitai per sekundę (Mbps). Matmuo nurodo greitį, kuriuo informacija atsiunčiama ir įkeliama iš interneto į turimus įrenginius. Trumpai tariant, nurodo duomenų perdavimo greitį. Įvertinimus galima atlikti ir pasinaudojus greičio matavimo programine įranga. Tiksliausius duomenis pateikia tik profesionali interneto greičio matuoklė.
Koks interneto greitis laikomas optimaliu?
Kuo greitesnis internetas – tuo geriau, tačiau šis parametras dar labai priklauso ir nuo kitų aplinkybių. Pavyzdžiui, kiek namų ar biuro įrenginių naudojasi internetu ir ar jie tą daro vienu metu. Minimalus standartas atsisiuntimui – 25 Mbps, o įkėlimui – 3 Mbps. Tiesa, šios normos kiekvienais metais didinamos ir dabar siūloma padidinti minimalią ribą bent iki 100 Mbps.
Kad būtų lengviau suprasti, siūloma susipažinti, koks maždaug turėtų būti interneto greitis skirtingais interneto naudojimosi atvejais:
- elektroninis paštas, naršymas socialiniuose tinkluose – bent 10 Mbps;
- duomenų siuntimas – bent 10 Mbps;
- studentui ar nuotoliniam darbuotojui – bent 25 Mbps;
- vaizdo įrašų transliacijoms – bent 5 – 8 Mbps;
- HD vaizdo konferencijoms – bent 6 Mbps;
- žaidimams internete – bent 4 Mbps;
100 Mbps geriausiai tinka tais atvejais, kai internetu naudojasi keli įrenginiai ir dar vienu metu, taigi biuruose dažniausiai siekiamas toks interneto greitis.
Galima pasiekti ir 500 – 1000 Mbps diapazoną. Tuomet dėl interneto greičio nekiltų jokių problemų. Didesnis interneto greitis visada pastebimas iš to, kad internete puslapiai parodomi, užkraunami labai greitai, o filmų ar garso įrašų atsisiuntimas trunka vos kelias sekundes.