Vasara – puikus metas poilsiui, naujiems potyriams ir pabėgimui nuo kasdienybės. Tačiau net ir svajonių kelionę gali apkartinti viena, iš pirmo žvilgsnio nereikšminga detalė – nešvari arba prastai įrengta nakvynės vieta.
Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis nakvynę, kokias higienos priemones verta įsidėti į lagaminą ir kokios dažniausios problemos gali jūsų tykoti viešbučio vonios kambaryje, pasakoja tvarių sprendimų specialistė ir „Celsis“ atstovė Vaida Giniūnienė.
Nematoma atostogų rizika
Renkantis poilsio vietą, dažniausiai akys krypsta į gražias miegamojo, terasos ar baseino nuotraukas. Tačiau viena svarbiausių patalpų – vonios kambarys – neretai lieka nepastebėtas. Būtent jis gali lemti visos kelionės kokybę, komfortą ar net sveikatą.
„Kelionės metu norisi atsipalaiduoti, jaustis švariai ir patogiai. Tačiau neprižiūrėtas vonios kambarys gali tapti ne tik diskomforto, bet ir infekcijų šaltiniu. Žmonės dažnai pamiršta įvertinti šią erdvę prieš apsistojant, o to pasekmės – odos dirginimas, kvėpavimo takų problemos, pėdų grybelis, virusai ir kt. Jei nuotraukose matomas, kad ir mažas pajuodavimas tarp plytelių ar vandens dėmės ant sienų – tai ženklas, kad patalpa prižiūrima nepakankamai. Kvėpavimas tokiu oru gali sukelti alergines reakcijas, o kontaktas su užterštu paviršiumi – odos ligas“, – sako V. Giniūnienė.
Viešbučio vonios kambaryje daugiausia bakterijų kaupiasi ant tualeto nuleidimo rankenos, dušo užuolaidų, vonios kilimėlių ir kriauklės maišytuvų – tai vietos, kurios dažnai liečiamos, bet retai kruopščiai valomos.
Signalai, kad pasirinktas būstas gali būti nepatikimas
Specialistė išskiria pagrindinius požymius, kurie gali padėti įvertinti, ar pasirinkta nakvynės vieta turi tinkamai įrengtą ir saugų vonios kambarį:
„Vertindami būstą atostogoms atkreipkite dėmesį į kelis ženklus, rodančius galimas problemas vonios kambaryje. Jei skelbime pateiktos prastos kokybės nuotraukos arba visai nėra vonios kambario nuotraukų, tai gali būti tikslingai bandoma slėpti trūkumus. Kalkės ant čiaupų ar dušo galvutės dažnai signalizuoja apie prastą priežiūrą ir nepakankamą valymą”, – dėstė V. Giniūnienė.
Anot moters, galiausiai svečių atsiliepimuose minimi užsikimšę vamzdžiai ar stovintis vanduo vonioje taip pat rodo gedimus, kurių geriau vengti.
„Jei būsto kaina ryškiai žemesnė nei kitų panašaus tipo objektų aplink (ypač piko metu), verta neskubėti. Tai dažnai reiškia, kad yra paslėptų trūkumų, įskaitant netvarkingą ar seną vonios kambarį. Atkreipkite dėmesį, ar nuotraukose matosi dušo kabina ar vonia, o gal viskas uždengta užuolaida, kad nesimatytų netvarkos?”, – klausė pašnekovė.
Kelionėse dažniausiai pasitaikančios vonios kambario problemos – užsikimšę dušo trapai, vandens trūkumas, šaltas arba itin karštas vanduo, netinkamai veikiantis klozetas ar nemalonūs kvapai. Tokie trikdžiai ne tik erzina, bet gali sukelti realių sveikatos ar higienos problemų.
„Norint išvengti nemalonių staigmenų vonios kambaryje, labai svarbu skirti dėmesio pasiruošimui dar prieš kelionę. Visų pirma, atidžiai skaitykite kitų keliautojų atsiliepimus ir ypatingą dėmesį skirkite komentarams apie švarą – jie dažnai atskleidžia tikrąją būsto būklę. Būstai su gerais įvertintimais „Google“ ar „Booking.com” platformose leidžia tiksliau įvertinti esamą situaciją”, – kalbėjo V. Giniūnienė.
Atostogų būtinybė – higienos rinkinys
Net ir apsistojant pačiose gražiausiose vietose, keliaujant rekomenduojama su savimi turėti asmeninį higienos rinkinį. Ypač jei keliaujama į šalis, kuriose higienos standartai gali skirtis nuo mūsiškių.
„Pirmiausia, rekomenduoju įsidėti dušo šlepetes – jos padės apsisaugoti nuo grybelio ir kitų infekcijų, ypač naudojantis bendrais dušais. Asmeninis rankšluostis – dar viena svarbi priemonė, ypač jei kyla abejonių dėl viešbučio skalbimo kokybės. Juo galėsite naudotis ir paskutinę dieną išvykdami, kai jau reikia išsikraustyti iš kambario, o vykimas į oro uostą numatomas tik vakare. Be abejo, verta pasiimti savo muilą ar dušo želę – pažįstamą, kokybišką produktą, kuriuo pasitikite, žinosite, kad jis jūsų nealergizuos”, – kalbėjo V. Giniūnienė.
Moteris taip pat pataria kelionėje turėti dezinfekcines servetėles – jos nepakeičiamos greitam paviršių valymui ir dezinfekcijai.
„Tai nėra perdėta paranoja – tai protingas pasiruošimas. Higienos priemonės neužima daug vietos, tačiau jų nauda – didžiulė, ypač keliaujant su vaikais ar į egzotiškesnes šalis“, – priduria „Celsis“ atstovė.