Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai traukiasi iš Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos, kurią sudarė kartu su rinkimų komiteto „Jaunoji Sūduva“ frakcija. Apie tai šiandieną TS-LKD atstovai pranešė viešame kreipimesi socialinio tinklo Facebook įraše.
„2019 m. drauge susitarėme prisiimti atsakomybę už skaidrų Savivaldybės valdymą, laikytis viešumo ir demokratijos principų, užtikrinti efektyvų Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbą, sudaryti sąlygas koalicijos partneriams įgyvendinti savo pažadus rinkėjams suderintoje bendroje programoje ir atsakingai dirbti Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų labui. – įraše skelbė Tarybos nariai. – Deja, nebegalime tęsti darbo, grindžiamo vienasmeniais ir vienašališkais sprendimais, kuriančiais įtampą savivaldybės institucijų ir politikų veikloje, keliančiais grėsmę savivaldybės biudžeto ir finansinių įsipareigojimų vykdymui. Tai nėra skubotas sprendimas – pastaraisiais mėnesiais ieškojome bendro darbo komandoje principų, taisyklių, tačiau tenka pripažinti, kad koalicijos partnerių bendradarbiavimo ir darbo komandoje supratimas yra visiškai skirtingas“.
Tiesa, viešame kreipimesi, kurį pasirašė Domantas Ozerenskis, Marius Žitkus, Meirita Tamašauskienė ir Remigijus Navickas neišsižadama pažadų duotų rinkėjams. Tarybos TS-LKD frakcijos nariai patikino, kad ir toliau sieks, kad priimami sprendimai atitiktų biudžeto galimybes ir vykdys įsipareigojimus duotus savivaldybės gyventojams strateginiame plėtros plane.
Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus įraše savo Facebook paskyroje, kaip priežastis privertusias valdančiąją daugumą sukti skirtingais keliais įvardija išsiskyrusias nuomones.
„Šiandien tenka konstatuoti, kad atsiradęs požiūrių skirtumas, nuomonių išsiskyrimas ir dirbtinio nepasitikėjimo kurstymas tapo lemiama tolimesnio bendro darbo problema. Ją paaštrino žinios apie galimą savivaldybės Administracijos vadovių pasitraukimą iš pareigų. – mintimis dalinosi Marius Žitkus. – Nebegalime tęsti darbo, grindžiamo vienasmeniais ir vienašališkais sprendimais, kuriančiais įtampą savivaldybės institucijų ir politikų veikloje, keliančiais grėsmę savivaldybės biudžeto ir finansinių įsipareigojimų vykdymui”.