Gėlininkų manymu, sumedėjęs bijūnas yra pats gražiausias iš bijūnų giminės, todėl jis tikrai puošia bet kurį sodą ar kitą kurią nors poilsiui skirtą lauko zoną. Pasitaiko, kai šios veislės bijūnai užauga iki trijų metrų aukščio. Jų lapai primena paukščio plunksnas, o žiedai skleidžia ypatingai kvapnų aromatą. Jie būna balti, raudoni arba rausvi su melsva dėmele ties viduriu.
Kaip sodinti sumedėjusius bijūnus?
Bijūnų sodinimo būdas tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu tikslu esate numatę juos laikyti. Jeigu ruošiatės juos dauginti ar pardavimui teikti žiedus, tada augalų kerelius reikia sodinti į lysves ar specialiai parengtas vagas. O jeigu juos auginsite, kaip jūsų sodo puošmeną, tada reikėtų juos sodinti į atskiras duobes po vieną, ar grupelėmis. Dirvožemis prieš sodinimo pradžią turi būti kaip reikiant išpurentas bent per metrą, nes iki tokio gylio medėjantys bijūnai išleidžia savo šaknų vainiką.
Koks metų laikas yra pats tinkamiausias šių augalų persodinimui?
Jei prireikė medėjantį bijūną persodinti į kitą vietą, tai geriausia atlikti rugpjūčio gale, rugsėjo pradžioje. Tada augalas suspėja iki pirmojo gruodo suspėja išleisti naujas šaknis. Pavasarį persodinant tokie bijūnai gali nukentėti, nes iki pirmųjų karščių gali nespėti susidaryti naujos juos maitinančios šaknelės. Jei jos nespėja išaugti, tada bijūnas pasmerktas pražūčiai.
Kaip deramai paruošti duobę medėjančio bijūno sodinimui?
Kaip yra žinoma, medėjantys bijūnai toje pačioje vietoje gali augti net dvidešimtį metų, todėl prieš imantis juos sodinti būtina labai kruopščiai paruošti daigui duobę. Kaip teigia gėlininkai-sodininkai, duobę sodinimui verta pradėti ruošti maždaug prieš pusantro mėnesio iki sodinimo. To reikia, kad duobėje tinkamai susigulėtų žemė. Nes jeigu bijūną sodinsite į šviežiai iškastą žemę, po kurio laiko ji įdubs ir iš dalies apnuogins augalo šaknis.
Duobės dugną būtina padengti rupiu žvyru ar smulkia skaldele, kad ji būtų kaip reikiant drenuojama. Ant viršaus galima šiek tiek užberti kompostinės pūdymo žemės. Paskui viršutinę duobės dalį galima užpilti paprasta žeme nuo dirvožemio paviršiaus. Jeigu toji žemė pernelyg smėlinga, galima ją papildyti susmulkintu moliu.