Žygiai ar kelionės – ištrūkus iš kasdienybės rutinos, susidūrus su nepatirtų situacijų nepatogumais – geriausias būdas atsiskleisti, pažinti savo stipriąsias savybes, galimybių ribas.
Spalio 22–28 d. 5 jaunuolių grupė iš Lietuvos leidžiasi į žygį Valensijoje (Ispanija), aukščiausiajam tarptautinių Edinburgo Hercogo apdovanojimų programos (DofE) įvertinimui – aukso ženkleliui gauti.
Žygio komanda – finansininkė Greta (23 m.), studentai Mindaugas (22 m.), Aurelija (20 m.) ir Ugnė (19 m.) bei moksleivis Dominykas (18 m.).
Žygeiviai keliaus kalnuota ir miškinga vietove, kurioje apstu gyvačių ir skorpionų. Per 4-ias žygio dienas stengsis įveikti daugiau nei 80-ies kilometrų atstumą laukinėje gamtoje, kompaso – vienintelės jiems prieinamos navigacijos priemonės – nurodyta kryptimi. Didelę maršruto dalį sudaro kopimas į kalnus, trunkantis net iki 6 valandų per dieną.
Dalyviai šiai kelionei ruošėsi porą mėnesių: leidosi į bandomąjį žygį Labanoro girioje, praktikavosi, kaip teikti pirmąją pagalbą, ką daryti įkandus gyvatei, kaip pildyti žygio dokumentus, tinkamai prižiūrėti filmavimo techniką.
Įveikti maršrutą – ne vienintelis komandos tikslas. Kelionės metu jie filmuos patarimus kaip išgyventi gamtoje, kuriais grįžę į Lietuvą pasidalins su tinklaraščio (blogo) skaitytojais.
Apie tai, kaip saugiai įveikti sunkiausias maršruto vietas, žygeivių grupė galės konsultuotis su žygio vadovu. Grupės žygio vadovu tapo asmeninio ir profesinio ugdymo konsultantas, Lietuvoje gyvenantis britas Ben Harvey. Jis pats daugiau kaip prieš 20 metų yra pasiekęs aukso ženklelį Jungtinėje Karalystėje. Ispanijoje gyvenantis žygio vertintojas Steve Kirby stebės, ar žygis atitinka reikalavimus, keliamus aukso ženkleliui gauti – visose 140 pasaulio šalių, kuriose veikia DofE programa, reikalavimai yra vienodi.
Aukso ženklelio siekiančių lietuvių žygį remia tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė UAB „PricewaterhouseCoopers“ „PwC“ Žmogiškojo kapitalo vadovė Lina Jakienė apie „DofE“ programą teigia: Tai puikus verslo ir švietimo bendradarbiavimo pavyzdys. DofE programa lavina būtent tuos jaunų žmonių gebėjimus ir įgūdžius, kurių taip reikia šiandienos verslui. Programos dalyviai išmoksta atkakliai siekti savo tikslų ir drąsiai įveikti iššūkius. Ši programa ugdo ir komandinio darbo gebėjimus kartu ieškant sprendimų, dalyviai išmoksta organizuoti bendrą veiklą, pasitikėti savo ir komandos jėgomis ir sėkme, susiduriant su nežinomybe – visa tai ir yra savybės, kurios svarbios kiekviename darbe“. L. Jakienės teigimu, žygiuose, kuomet nėra galimybės atsitraukti ar likti nuošalyje, jaunuoliai atsiskleidžia visapusiškai ir ugdosi savybes, ypač naudingas profesinėje veikloje.
DofE programos kokybės vadovas Žilvinas Mažeikis džiaugėsi šiuo unikaliu projektu, kada susirinks nauja – antroji aukso dalyvių grupė – kol kas nėra aišku. Anksčiausiai tai galėtų atsitikti po 1,5 metų. Suburti tokio lygio žygeivius trunka ilgai, nes aukso ženklelių siekiantys dalyviai be žygio turi įveikti daugybę kitų iššūkių: metus laiko savanoriauti, reguliariai sportuoti, lavinti pasirinktus įgūdžius ir įgyvendinti tarptautinius projektus. Pavyzdžiui, kelionę Valensijoje planuojanti Greta savo auksinio žygio laukė šešerius metus.