Jauki, švari, kompaktiška ir žalia Marijampolė vis dažniau tampa pirmaisiais jaunų šeimų namais. Tai – ne skambi frazė, o džiuginanti skaičiais grįsta tendencija.
Jaunos šeimos naudojasi galimybe gauti finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti ir kiekvienais metais naujakurių skaičius auga. 2018 metais įsikurti Marijampolėje panoro 32 šeimos, 2019 metais – 86, o 2020-aisiais šis skaičius išaugo iki 99. Marijampolę savo namais pasirinko šeimos iš Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Lazdijų ar net Vilniaus.Tiesa, pernai finansinę paskatą gauti ir Marijampolėje kurtis pageidavo net 218 šeimų, tačiau įstatymo reikalavimus atitiko minėtos 99 šeimos. Dauguma šeimų, kurioms buvo išduotos pažymos, augina vieną vaiką ir gyventi su šeima renkasi būtent Marijampolės miestą. Taip pat nemažai šeimų įsikurti nusprendė Liudvinavo seniūnijoje, keletas šeimų pasirinko Sasnavos ir Šunskų seniūnijų vietoves. Stebima tendencija, kad jaunos šeimos renkasi pirkti būstą, o ne jį naujai statyti. Tačiau 2020 metais buvo stebimas tikrai nemažas statybų bumas. Jeigu 2019 metais buvo išduotas 221 statybų leidimas, tai pernai metais – 259 statybų leidimai.
„Ko gera savivaldybė eina teisingu keliu, o priimami sprendimai turi įtakos žmonių apsisprendimui likti arba įsikurti Marijampolėje“, – apie džiuginančią tendenciją kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. „Jaunos šeimos gyvenimą kurti ir auginti vaikus gali rinktis bet kurį Lietuvos miestą, juk jauni žmonės labai mobilūs ir gerai apgalvoja, kur norėtų įleisti šaknis. Tai, kad pirmuoju pasirinkimu vis dažniau tampa Marijampolė, mus labai džiugina ir skatina dar labiau stengtis didinti vietų darželiuose skaičių, vystyti vaikų užimtumą, skatinti verslą kurti darbo vietas, atnaujinti infrastruktūrą ir kurti puikias šeimoms pritaikytas viešąsias erdves bei užtikrinti, kad socialinė, švietimo ir sveikatos sritys atitiktų gyventojų lūkesčius“.
Primename, kad pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, taip pat registruotą partnerystę sudariusi pora arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurių amžius – iki 36 metų. Jaunos šeimos, neauginančios vaikų, gali pretenduoti į 15 proc., auginančios 1 vaiką – 20 proc., 2 vaikus – 25 proc., 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. dydžio subsidiją. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Šeima, pretenduojanti į valstybės subsidiją pirmam būstui, negali turėti ar būti turėjusi nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo būsto.
Marijampolės savivaldybės administracijos informacija