Vakar Marijampolėje vyko lrytas.lt tiesioginė laida – diskusija apie Europos Sąjungos investicijas, jų poveikį regionams ir tai, kaip jos padeda keisti savivaldybių įvaizdį. Šis susitikimas tapo proga atvirai kalbėtis apie tai, kas jau įgyvendinta, kas planuojama ir kaip sprendimai veikia žmonių kasdienybę.
Diskusijoje dalyvavo:
– Darius Masionis, UAB CIE LT Forge direktorius,
– Valdas Tumelis, Marijampolės savivaldybės vicemeras,
– Daiva Riklienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės vicemerė,
– Arūnas Simutis, UAB Art Glacio direktorius,
– Edvardas Citvaras, Birštono savivaldybės vicemeras,
– Aistė Pranskuvienė, UAB SPA Birštonas vadovė.
Pokalbį moderavo lrytas.lt portalo verslo vystymo vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė.
Diskusijoje nuskambėjo klausimai, kurie šiandien rūpi daugeliui: kokio masto investicijų jau sulaukė savivaldybės? Kokie pokyčiai įvyko savivaldybių ir verslo aplinkoje? Kokius projektus šiandien jau galima rodyti kaip sėkmės pavyzdžius ir kokie projektai dar bus įgyvendinami?
Marijampolė turi stiprią poziciją
Vicemeras Valdas Tumelis pristatė reikšmingiausius ES finansuojamus projektus, akcentuodamas, kad, ilgai laukus, pagaliau projektai pradedami įgyvendinti, o Marijampolė pagal vertinamų paraiškų ir pasirašytų sutarčių vertes yra pirma Lietuvoje.
Skaičiai tai patvirtina:
– 2025 m. birželio 30 d. duomenimis, jau pasirašyta sutarčių dėl 62 proc.
– Marijampolės regiono plėtros plane suplanuotų ES fondų lėšų;
– vertinami projektai už dar 19 proc. suplanuotų lėšų;
– pradėtas įgyvendinti didžiausias šio laikotarpio regioninis projektas, kurio vertė – daugiau kaip 23 mln. eurų, iš jų net 19,4 mln. – ES fondų parama. Kitaip tariant – tai yra tilto per Šešupę statybos projektas ir jis įgyvendinamas būtent Marijampolėje. Šis kompleksinis projektas apima infrastruktūros sukūrimą, reikalingą investicijoms pritraukti, gyvenimo kokybės gerinimui ir tvaraus judumo plėtrai.
Kalbėta ir apie bendradarbiavimą tarp savivaldybių bei verslo, apie atsakomybę ne tik įsisavinti lėšas, bet ir jas panaudoti taip, kad poveikis būtų ilgalaikis. Kiekvienas dalyvis dalijosi patirtimi, o pokalbis leido išgirsti ir kitų regionų balsus, pastebėjimus, pasiteisinusius sprendimus ir iššūkius.
ES investicijos suteikia galimybę savivaldybėms augti, keistis ir kurti aplinką, kurioje žmonės jaučiasi laukiami.