Praėjusią savaitę Nidoje vyko išskirtinis renginys – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuota konferencija „Kultūra. Komunikacija“, subūrusi 60 savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovus iš visos Lietuvos.
Konferencijos metu buvo įteiktos kasmetinės asociacijos nominacijos, pagerbusios išskirtinius bibliotekų pasiekimus, kūrybiškas iniciatyvas ir bendruomenėms teikiamą vertę. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka pelnė apdovanojimą „Biblioteka – MIRKT lyderė 2024“, už aktyviai ir išradingai vykdomus MIRKT (Medijų ir informacinis raštingumas) mokymus, vykdytų mokymų ir apmokytų gyventojų skaičių, aktyvų dalyvavimą MIRKT savaitės ir kitose veiklose.
Šis įvertinimas žymi ne tik kryptingą ir novatorišką bibliotekos veiklą, bet ir bendruomenės įsitraukimą į skaitmeninio sąmoningumo ugdymą. 2024-ieji bibliotekai buvo itin intensyvūs ir kūrybingi – per metus suorganizuoti 32 mokomieji renginiai, kuriuose dalyvavo beveik 400 žmonių. Dalyviai ne tik išmoko atpažinti dezinformaciją, išlikti saugūs internetinėje erdvėje, bet ir susipažino su dirbtinio intelekto (DI) galimybėmis bei rizikomis.
Ypatingas dėmesys skirtas bendruomenės atsparumo stiprinimui: organizuoti saugumo internete mokymai, teiktos individualios konsultacijos. Įvairių mokymų metu buvo ugdomi tvarūs įgūdžiai: informacijos tikrinimo, kritinio mąstymo, atsakingo elgesio skaitmeninėje erdvėje.
Šis „Biblioteka – MIRKT lyderė 2024“ įvertinimas patvirtina, kad Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka yra ne tik knygų namai, bet ir stiprus, novatoriškas žinių centras, kuris sėkmingai reaguoja į šiuolaikinius informacinius iššūkius, skatina bendruomenės skaitmeninį sąmoningumą ir prisideda prie saugesnės, brandesnės informacinės visuomenės kūrimo.
Bibliotekoje skaitmeninio raštingumo ir MIRKT mokymų temomis dėstantys specialistai nuolat kelia kvalifikaciją ir kompetencijas. Dėkojame Daumantui, Jūratei, Eglei, Kotrynai, Povilui ir Laurynui už aktyvumą, profesionalumą ir atsidavimą suaugusiųjų švietimui, o visiems mokymų dalyviams – už smalsumą, įsitraukimą ir norą augti kartu su skaitmeniniu pasauliu.