Sosnovskio barštis – invazinis, sovietmečiu į Lietuvą atvežtas augalas. Pradžioje pašariniu laikytas augalas smarkiai išplito ir tapo ypač sunkiai išnaikinamas. 2002 metais Sosnovskio barštis įrašytas į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą.
Nevaldomą augalo plitimą įtakoja didelis augalo subrandinamų sėklų skaičius. Vienas Sosnovskio barštis į aplinką paskleidžia nuo 7000 iki 16 000 sėklų, o kartais net iki 120 000 sėklų. Intensyvus Sosnovskio barščiais užkrėstų plotų naikinimas Marijampolės savivaldybėje vyksta apie 3 metus.
Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Tarybos nariai Albinas Mitrulevičius ir Eugenijus Alesius, seniūnai Juozas Milius ir Žydrūnas Krulikas bei Savivaldybės administracijos specialistai apžiūrėjo šių metų Sosnovskio barščių naikinimo rezultatus.
Pasak A. Visockio, apžiūrėjus anksčiau fiksuotus Sosnovskio barščių paplitimo židinius, stebimas užkrėstų plotų nykimas: „Norint efektyviai kovoti su Sosnovskio barščių plitimu, reikalingas nuoseklus ir kruopštus darbas, ką mes ir darome jau 3 metus. Su šiuo invaziniu augalu ypač sunku kovoti, jis kasmet paskleidžia didelį kiekį sėklų, kurios lengvai pasklinda po didelius plotus, todėl labai svarbu, kad visi reikalingi purškimai ir kirtimai būtų atlikti tinkamu laiku, augalui dar nespėjus paskleisti subrandintų sėklų.
Šiais metais Sosnovskio barščių naikinimas atliktas įvairiose savivaldybės vietose, beveik 102 ha plote. Suprantama, kad naujų židinių dar atsiranda, tačiau jau galime lengviau atsikvėpti, nes stebime užkrėstų plotų mažėjimo tendenciją. Ateityje svarbu ir toliau tinkamu metu pritaikyti reikalingas priemones, kad vegetacijos pradžioje būtų sustabdytas augalo plitimas“.
Šiais metais Sosnovskio barščių naikinimas vyko Marijampolės, Šunskų, Sasnavos, Igliaukos ir Liudvinavo apylinkėse.