Ketvirtadienį Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Sūduvos pramonės ir verslo asociacija (SPIVA), regiono verslo atstovus pakvietė į transformaciją išgyvenančią ir SPIVA nare tapusią MRU Sūduvos akademiją.
Susitikimo metu buvo diskutuojama, kaip universiteto akademinės ir taikomosios iniciatyvos gali padėti atliepti specifinius regiono poreikius, pristatyta akademijos strategija, plėtros planai ir įvairios iniciatyvos, siekiančios pagerinti studijų kokybę, skatinti mokslą ir verslumą, prisidedant prie Sūduvos regiono socialinio ir ekonominio vystymosi.
Renginyje dalyvavo aukštojo mokslo, verslo ir savivaldos atstovai, kurie aptarė bendradarbiavimo galimybes ir pristatė savo įžvalgas apie regiono ateitį.
MRU Sūduvos akademija: tvarumas ir bendruomenės įsitraukimas
Renginio metu MRU Sūduvos akademijos vicerektorė studijoms prof. dr. Regina Valutytė pristatė pagrindines akademijos strategines kryptis, akcentuodama tvarumo, inovacijų ir bendruomenės stiprinimo svarbą.
Pasak vicerektorės, siekiama tapti lyderiu aukštojo mokslo srityje, ne tik dėl savo studijų programų kokybės, bet ir dėl tvarios plėtros bei bendruomenės įsitraukimo.
„Mes norime būti ne tik akademiniu centru, bet ir vietos bendruomenės dalimi. Mūsų tikslas – kurti tokią aplinką, kurioje studentai, dėstytojai, verslo atstovai ir vietos gyventojai galėtų bendradarbiauti ir prisidėti prie regiono vystymosi. Tvarumo principai ir inovacijos, remiasi bendruomenės vertybėmis ir poreikiais. MRU Sūduvos akademija yra atvira naujoms idėjoms ir sprendimams, kurie padeda kurti regioną, kaip patrauklų ir modernų universitetinį miestą“, – teigė R. Valutyte.
Reorganizacijos projektas: efektyvumo didinimas ir infrastruktūros modernizavimas
Renginio metu taip pat buvo pristatyti svarbūs reorganizacijos plano aspektai.
MRU Infrastruktūros plėtros centro projektų vadovas Marius Žitkus akcentavo, kad šiuo metu vyksta esminiai pokyčiai, kurie leis akademijai ne tik gerinti studijų kokybę, bet ir užtikrinti šiuolaikinių studijų erdvių bei infrastruktūros atnaujinimą.
Reorganizacijos projektas, pradėtas 2024 m. gegužę, apima tiek vidinius valdymo struktūrų pokyčius, tiek fizinės aplinkos modernizavimą.
„Akademija, tapusi aukštąją mokykla, turi ne tik pasirūpinti studijų programų kokybe, bet ir sudaryti sąlygas šiuolaikiniams mokslo ir technologijų poreikiams. Todėl modernizuojame ir atnaujiname mūsų studijų programas bei infrastruktūrą, kad ji atitiktų ir užtikrintų aukščiausią studijų kokybę“, – pabrėžė M. Žitkus.
Akademija taip pat didelį dėmesį skiria tvarumui – kitų metų pabaigoje duris atversiantis MRU Sūduvos akademijos pastatas Vytauto gatvėje, bus ne tik pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams, bet ir taps energetiškai efektyvus.
„Šis projektas atspindi mūsų įsipareigojimą ne tik aukštajam mokslui, bet ir regiono plėtrai, siekiant mažinti mūsų ekologinį pėdsaką ir padėti formuoti tvarią aplinką“, – teigė M. Žitkus.
Verslo ir akademijos bendradarbiavimas – svarbus variklis regioniniam augimui
Renginio metu SPIVA prezidentas Vaidas Šalaševičius pasidalijo savo įžvalgomis apie verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimo svarbą, kalbėdamas apie tai, kaip šie sektoriai gali papildyti vienas kitą ir kurti sinergiją, naudingą tiek mokslo, tiek verslo bendruomenei.
„MRU Sūduvos akademija atveria daug galimybių ne tik studentams, bet ir verslui. Mokslas ruošia žmones darbui, suteikia jiems žinių ir praktinių įgūdžių, kurie yra būtini norint prisitaikyti prie rinkos poreikių. Tuo pačiu, verslas gali pasiūlyti studentams realias praktikos galimybes, kurios padeda ugdyti jų įgūdžius ir pasiruošti darbo rinkai“, – pabrėžė V. Šalasevičius.
Abipusio bendradarbiavimo naudą pabrėžė ir SPIVA Valdybos pirmininkas Klemencas Agentas, pažymėjęs, kad aktyvus bendradarbiavimas tarp savivaldos, akademinių institucijų ir verslo yra būtinas siekiant tvarios ir sėkmingos regionų plėtros.
„Tai ne tik švietimo, bet ir ekonomikos klausimas. Tvirtas švietimo sektorius – miestų ir regionų vystymosi pagrindas. Pavykus sustiprinti šį bendradarbiavimą, galėsime pasiekti ilgalaikę naudą , – teigė K. Agentas.
Akademijos atstovų pristatymai ir specializuotos programos
Antrojoje renginio dalyje, kurioje dalyvavo ir BNI Sūduva bei Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo atstovai, universitetas pristatė veiklas ir studijų programas, kurios tiesiogiai prisideda prie regiono plėtros ir aukštojo mokslo stiprinimo.
MRU Sūduvos akademijos vicerektorė studijoms prof. dr. Regina Valutytė pristatė MRU Sūduvos akademijos parengtą mokslinį investicijų projektą, skirtą išnagrinėti viešojo sektoriaus problemas ir poreikius Sūduvos regione.
Pasak jos, šis projektas siekia sukurti konkrečias rekomendacijas vietos valdžios institucijoms, kaip gerinti viešųjų paslaugų teikimą ir atliepti bendruomenės lūkesčius.
„Mūsų tikslas – padėti spręsti aktualias problemas ir užtikrinti, kad mūsų tyrimai būtų naudingi ne tik akademinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei“, – teigė R. Valutytė.
Jaunimo verslumo skatinimas ir socialinių įgūdžių ugdymas
Renginio metu taip pat buvo pristatyti projektai, skirti jaunimo verslumo ir socialinių įgūdžių ugdymui.
Doc. dr. Artūras Jurgelevičius kalbėjo apie MRU Start-up HUB koncepciją, kuri leidžia jaunimui ne tik įgyti verslo žinių, bet ir išbandyti savo idėjas praktikoje, bendraujant su kitais jaunais verslininkais ir mentoriais.
„MRU Start-up HUB yra puiki galimybė jaunimui ugdyti savo verslumo įgūdžius ir patirti, kaip atrodo tikras verslo pasaulis. Tai yra vieta, kur studentai gali pradėti savo verslo kelionę, gauti praktinių patarimų ir pasinaudoti galimybėmis, kurios galbūt nebūtų pasiekiamos be šio inkubatoriaus“, – sakė A. Jurgelevičius.
Tuo tarpu Indrė Kasiulaitė, pristatė mediacijos mokymų programą, skirtą socialinių įgūdžių, konflikto sprendimo ir mediacijos mokymams.
„Mokėjimas spręsti konfliktus ir valdyti sudėtingas situacijas yra būtinas įgūdis šiuolaikinėje darbo rinkoje. Tai galima išmokti ir pritaikyti tiek profesiniame gyvenime, tiek kasdienėje veikloje“, – teigė I. Kasiulaitė.
Tarptautinės galimybės ir MBA programa
Renginio metu MRU Sūduvos akademija taip pat pristatė tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.
Susirinkusiems pristatyta MBA (verslo administravimo magistro) programa, kurią akademija vykdo bendradarbiaudama su JAV universitetais. Programos tikslas – suteikti aukšto lygio verslo žinias ir paruošti vadovus, galinčius dirbti tarptautinėje aplinkoje.
„Ši programa ne tik suteikia vertingų žinių, bet ir leidžia įgyti tarptautinės patirties šiuolaikinėje verslo aplinkoje“, – akcentavo akademijos atstovai.
STEAM centras: inovatyvus požiūris į švietimą
Renginio pabaigoje, Marijampolės STEAM centro vadovė Vaida Pituškienė, pristatė inovatyvią švietimo metodiką, skirtą papildyti tradicinį mokymą ir įtraukti jaunimą į praktinę veiklą, kuri padėtų ugdyti kūrybiškumą ir problemų sprendimo gebėjimus, suteikiant jaunimui galimybę susipažinti su įvairiomis disciplinomis ir įgyti praktinių žinių, kurios yra itin svarbios šiuolaikinėje darbo rinkoje.
„STEAM centrai nėra tik papildoma švietimo priemonė – jie suteikia jauniems žmonėms galimybę susipažinti su mokslo ir technologijų pasauliu, išmokti dirbti komandoje ir spręsti realias problemas kūrybingai“, – sakė V. Pituškienė.
Ateities perspektyvos ir tolesnis bendradarbiavimas
MRU Sūduvos akademijos ir SPIVA renginio metu vieningai sutarta, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas padės užtikrinti ilgalaikį ir tvarų bendradarbiavimą tarp akademijos, verslo ir vietos bendruomenių.
MRU Sūduvos akademija ir toliau aktyviai dalyvaus regiono vystymosi procesuose, siekiant, kad Marijampolė taptų švietimo, verslo ir inovacijų centru.