Tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ marijampoliečius vėl kviečia panirti į tikras istorijas: jaudinančias, įkvepiančias, „pakutenančias“ ar net aukštyn kojomis apverčiančias žiūrovų nuostatas ir vidinius pasaulius.
Nuo šiandien iki pat spalio 29-osios kino teatro „Spindulys“ ir namų ekranuose „Nepatogus kinas“ rodys ryškiausiai tarptautiniuose festivaliuose šiemet žibėjusius dokumentinius filmus.
Spalio 13 d. „Nepatogaus kino“ seansus „Spindulyje“ atidarys filmas „TikTok, Boom“ (rež. Shalini Kantayya). Kas yra „TikTokas“ – ar tik populiarus socialinis tinklas, o galbūt „Didysis brolis“ ir tiksinti bomba, sukurta siekiant susprogdinti demokratiją? Filmas nagrinėja įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.
Spalio 18 d. didžiajame ekrane – filmas vaikams ir jaunuoliams „Džulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ (rež. Mirjam Marks). Džiuljeta su savanoriais valandų valandas praleidžia nardydami ir gelbėdami sergančius vandens vėžlius. Tačiau mergaitė pradeda suprasti, kokią milžinišką įtaką gamtai daro mūsų kasdienė veikla. Ji nori atrasti būdą, kaip galėtų padėti vandenynui ir jo gyvūnams – nes, rodos, vien tik vėžlių gelbėjimo ir pavienių šiukšlių rinkimo nepakanka.
Spalio 19 d. festivalis kviečia į filmą „Besišypsantis Sakartvelas“ (rež. Luka Beradze). 2012-aisiais Sakartvele užfiksuotas kaip reta baisus neįgyvendinto politinio pažado pavyzdys. Siekdamas būti perrinktas, tuometinis šalies prezidentas pažada nemokamai pakeisti gyventojų dantis. Senuosius ištraukti pavyksta lengvai, tačiau atėjus laikui dėti naujus, buvęs prezidentas rinkimus jau yra pralaimėjęs ir jo pažadų vykdymas sustabdomas.
Spalio 20 d. žiūrovų didžiajame ekrane laukia filmas „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“ (rež. Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck). Humoro, filosofinės dvasios ir energijos kupinas, apdovanojimų pelnęs koliažinis filmas keliauja per judančių vaizdų istoriją. Režisieriai su meile ir ironija žvelgia į šiuolaikinės vizualinės kultūros prieštaravimus, įskaitant propagandinius filmus apie Vladimirą Putiną ir Kim Jong Uną, ISIS kovotojų grupės filmavimo užkulisius Jemene, rusų jaunuolius, atliekančius adrenalino kupinus triukus aukščiausių pastatų viršūnėse.
Spalio 23 d. prie ekrano pakvies „Geimeris“ (rež. Jesse Jokinen, Petri Luukkainen). Jaunas geimeris Bona nuo mažens bando atrasti savo kelią e. sporto pasaulyje ir pagaliau pasirašo profesionalią sutartį. Bona yra labai talentingas „CounterStrike:Go“ žaidėjas, tačiau kaskart, atsidūrus ant laimėjimo slenksčio, koją pakiša jo psichologinė būsena.
Spalio 26 d. festivalis vaikus ir jaunimą kviečia iškart į du filmus. „Čia ir garsiai“ (rež. Josiane Blanc) pasakos apie seksualinį priekabiavimą. Oficialiai Kanados mokyklose tai yra retenybė, bet Kvebeko paauglės žino, kad tai – netiesa. O filme „Pirmas kėlinys“ (rež. Carrie Stett) pirmoji merginų amerikietiško futbolo komanda mokosi ne tik mušti įvarčius, bet ir, svarbiausia, palaikyti viena kitą ir kurti tikrą bendrystę.
Beveik visus festivalio filmus marijampoliečiai iki pat spalio 29 d. taip pat gali žiūrėti virtualioje salėje www.nepatoguskinas.lt. Žiūrovai gali įsigyti virtualų pasą į visus filmus virtualioje salėje arba kasoje įsigyti festivalio bilietus prieš pat seansą laisvos kainos bilieto principu – patys nuspręsdami, kiek gali prisidėti prie festivalio.
Apie „Nepatogų kiną“
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vieni pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras, Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus miestas.