Nors dažniausiai Kalėdų eglę įsivaizduojame tviskančią stikliniais burbulais ir žybsinčią spalvotomis lempelėmis, ji gali būti visiškai kitokia – žavinti natūralumu.
Socialiniuose tinkluose plinta nauja mada, kai puošybai panaudojamos džiovintos gėlės, smilgos ir augalai, taip pat dirbtiniai įvairių spalvų žiedai. O kur dar primirštas būdas ant jos šakelių užkabinti pačių iškarpytas popierines snaiges – jas nostalgiškai iš savo vaikystės prisimena verslinininkė, „Liu Patty” desertinės savininkė Liucina Rimgailė. Tuo tarpu „Rimi” komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad jau prasidėjo kalėdinių puošmenų nuolaidos – tad Kūčių vakarą puošiantys egles gali sutaupyti.
Kasmet Kalėdų eglutė – vis kitokia
Nors kasmet eglę puošiame artimais širdžiai, kartais net nuo vaikystės išsaugotais žaisliukais, nesinori, kad ji visada būtų vienoda. Nuomonės formuotoja Liucina Rimgailė sako, kad jai mielos visokios žaliaskarės – tiek atimančios žadą savo dydžiu, tiek subtilios. Jos namuose stovi natūrali, stikliniais burbulais papuošta eglutė, jaukią šventinę nuotaiką sukuria žybsinčios lemputės. „Man patinka, kad žmonės socialiniuose tinkluose dalinasi Kalėdų laukimo džiaugsmu, su šeima fotografuodamiesi prie savo papuoštos eglės. O ir pats puošimo procesas ne mažiau jaudinantis, ypač, jei šeimoje yra vaikų”, – džiaugsmo laukiant Kalėdų trise neslepia nuomonės formuotoja.
Ji prisimena, kad vaikystėje visada prieš žiemos šventes jos namuose stovėdavo gyva eglutė, o kartą, kai tėvai pamiršo ją nupirkti, (o tada nebuvo galimybės bet kur ir bet kada jų įsigyti), išsisukome iš padėties ir pasipuošėme namuose auginamą palmę, – ryškiausiu šventiniu nuotykiu dalinasi verslininkė. – Pamenu, kaip mokykloje karpydavome baltas popierines snaiges. Su šypsena ir šiandien prisimenu tuos mielus karpinius, kurie atrodo kaip nėriniai. Labai džiaugiuosi, kad grįžta mada juos naudoti eglutės puošybai. Būtų įdomu kada pasipuošti ir visiškai neblizgią eglutę, prie jos tiktų ramių spalvų džiovintos gėlės. Kiekvienos šeimos eglė vis kitokia, juk skoniai skiriasi, bet ji, kaip tradicinis švenčių ir artumo su šeima simbolis, mums visiems labai svarbi.”
Puošmenoms galima panaudoti daugybę dalykų
Mūsų močiutės ir prosenelės eglutes puošdavo išradingai: kankorėžiais, riešutais, džiovintų citrusų riekelėmis, o girliandas pasigamindavo iš spalvoto popieriaus. „Įkvėpimo puošybai galima pasisemti iš savo namuose naudojamos spalvų paletės. Išsirinkite pagrindines spalvas iš savo interjero ir jas papildykite pora akį traukiančių akcentų. Nebijokite rinktis įvairias medžiagas, tekstūras ir formas, tačiau laikykitės anksčiau pasirinktos spalvų schemos. Šitaip kasmet ieškodami naujų papuošimų išsirinksite tokius, kurie tobulai papildys jūsų kolekciją”, – pataria O. Suchočeva.
Verta atkreipti dėmesį ne tik į stiklinius burbulus, bet ir iš natūralių audinių pagamintus žaisliukus: nykštukus, elniukus, Kalėdų senelius, taip pat dekoratyvinius lapus, kankorėžius, snaiges iš veltinio. „Mėgstantys rankdarbius gali puošmenas pasigaminti ir patys: turime visų būtinų priemonių, netgi natūralių dviejų spalvų samanų. Eglės puošybai galima pritaikyti ir mažus minkštus vaikų žaisliukus, vasarą sudžiovintas gėles ar smilgas – tereikia pasitelkti fantaziją”, – siūlo komercijos operacijų vadovė.
Dar pernai buvome priversti švęsti Kalėdas mažesniuose šeimos rateliuose, izoliuotis vieni nuo kitų, rečiau užsukti į svečius. „Šiemet vėl sugrįžta įprastas Kalėdų džiaugsmas, norisi pasipuošti namus ir dovanomis nustebinti artimuosius. Tačiau net jei žmones susiveržti diržus skatina dabartinės aktualijos, sutaupyti kalėdiniu laikotarpiu yra ne vienas būdas: gali padėti ankstyvas pirkinių planavimas, įvairių nuolaidų paieška, taip pat galimybė pačiam pasigaminti dalį kalėdinių puošmenų”, – pataria specialistė.