Tas jausmas, kai norisi išgirsti ir į save sugerti kiekvieną ekspertų patarimą, kai supranti, kad pirminė idėja įgauna vis aiškesnę viziją, kai noras pažinti savo kraštą ir kurti vis labiau stumia pirmyn… Smagu, kad šis jausmas pamažu įsisuko į Trakų rajono Rūdiškių gimnazijos jaunimo kūrybines dirbtuves ir kol kas niekur iš čia nesiruošia trauktis.
Praėjusį antradienį susitikę ir pabendravę su projekto „Gyvenu laisvai“ ekspertais, profesionaliais menininkais, Rūdiškių gimnazistai išsigrynino savo idėją ir tikslus, daug aiškiau suvokė, ko reikia norint išgarsinti savo kraštą. Jaunuoliai diskutavo ir žinių sėmėsi iš žurnalisto, publicisto ir kultūros antropologo Virginijaus Savukyno, fotografo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus, dizainerio, Lietuvos dizainerių sąjungos pirmininko Tautvydo Kaltenio ir Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro direktorės Dianos Skučaitės. Taip pat į kūrybines dirbtuves iš paskaitų Vilniuje atskubėjo ir Rūdiškių gimnazijos absolventės Greta Vaisėtaitė, VU studentė, bei ISM studentė Julija Božičko.
„Anksčiau atrodė, kad svarbiausia atrasti įdomių lankytinų vietų, surinkti apie jas kuo daugiau medžiagos. Susitikime supratome, kad svarbu ne tik informacija – apie kai kuriuos objektus jos gali išvis nebūti ar būti labai mažai, bet ir patrauklus, originalus jos pateikimas. Vien istorija lankytojų, turistų nepriviliosi, reikia, kad „užkabintų“ vaizdas,“ – pasakoja komandos „Trakas“ vadovė Dainora Olechnovič.
Anot jos, anksčiau jaunuoliai galvojo parengti ir išleisti lankstinuką, tačiau kuo toliau, tuo labiau svarsto galimybę leisti didesnį leidinį – bukletą ar knygutę. Taip pat ketina sukurti interneto tinklalapį – virtualų gidą po Trakų rajono apylinkes.
Trakiškiai turi susidarę pirminį lankytinų vietų sąrašą ir įdėmiai svarsto, kurias iš jų verta įtraukti į savo leidinį. Užduotis nelengva – juk atrinkti objektai turi būti išskirtiniai, įdomūs, mažai kam žinomi, kad kiekvienas užsukęs į šį kraštą prie jų stabteltų, nepraskuostų pro šalį. Tiesa, atrasti tokių vietų nelengva, įpratus gyventi paprastame, šalia garsiųjų Trakų įsikūrusiame miestelyje, todėl jaunuoliai nusprendė pasitelkti į pagalbą ir apklausti vietos gyventojus: galbūt jie žino kokių nors primirštų, bet įdomių vietų.
Anot Dainoros, nors susitikime su ekspertais, menininkais atmosfera buvo jauki ir šilta, tačiau nepaisant to, kai kurie jaunuoliai buvo šiek tiek susikaustę, nedrąsūs. Galbūt tai lėmė amžiaus skirtumai – jaunuolių amžius svyravo nuo 14 iki 19 metų, galbūt nerimas, ar bus suprastos jų mintys. Komandos vadovės teigimu, ko gero, tai laikina ir kuo toliau, tuo labiau kiekvienas komandos narys atsiskleis. Juk pažįstant gimtąjį kraštą, domintis ir kuriant savo aplinką svarbesnis, anot T. Kaltenio, pats procesas, o ne rezultatas.
Daugiau: .
Projekto „ Gyvenu laisvai“ informacija