Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai Rita Tamašunienė ir Mariusz Kamiński sutarė, kad būtų atidarytas dar vienas pasienio kontrolės punktas.
„Gavau patikinimą iš Lenkijos, kad bus pradėta pasienio posto Lazdijai-Ogrodniki veikla. Postas turėtų pradėti veikti dar šiandien, vėliausiai rytoj. Šiuo metu svarbiausia sumažinti eiles ir užtikrinti prekių judėjimą“, – teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Šiuo metu veikia tik vienas pasienio kontrolės punktas – Kalvarijos-Budzisko, o pasienyje su Lenkija driekiasi daugiau nei 40 kilometrų eilė.
Antradienį darbą atnaujino ir Šalčininkų-Beniakaini pasienio kontrolės punktas, kur taip pat tikrinami krovininiai automobiliai.
„Siekiant suvaldyti eiles Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje bei užtikrinti krovinių judėjimą, suderinom su Baltarusijos puse ir Muitinės tarnyba – pradedame darbą dar viename kontrolės punkte – Šalčininkų. Manome, kad pavyks išspręsti susidariusią situaciją“, – kalbėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.
Į Lietuvą grįžta ir Lenkijos-Vokietijos pasienyje įstrigę Lietuvos piliečiai, kurie tėvynę pasiekti galės vakare išvykstančių keltu arba traukiniu. 15 val. Lietuvos pasienį turėtų pasiekti antras konvojus. Taip pat šiuo metu Lenkijos teritorijoje juda 5 konvojai – 350 žmonių.
VRM informacija