Kasmet šildymo sezono metu kilę gaisrai visoje šalyje nusineša šimtus gyvybių. Atrodo, kad tokių beprasmių mirčių būtų galima išvengti, jei tik visi gyventojai atsakingai pasiruoštų žiemai. Būtent dėl netvarkingų šildymo prietaisų, užsikimšusių kaminų ir dūmų detektorių nebuvimo kasmet gaisrininkai skuba į ugnies sukeltų nelaimių vietas.
Marijampolės savivaldybėje pamažu mažėja gaisrų dėl netvarkingų šildymo prietaisų ar elektros instaliacijos gedimų skaičius, tačiau vis dar daug gaisrų įvyksta dėl neatsargaus pačių žmonių elgesio.
Specialistai sutaria, kad gyventojams vis dar trūksta žinių apie gaisro kilimo priežastis, taip pat neretai žmonės neįvertina, koks pavojingas gali būti iš pažiūros nereikšmingas dalykas. Dažnas gyventojas prisipažįsta, kad dūmų detektorius vis dar laiko supakuotus spintoje, nes vis neprisiruošia jų sumontuoti, nors būtent detektoriaus čaižus garsas gali išgelbėti gyvybę.
Apie tai, kokios gaisrų prevencijos priemonės įgyvendinamos Marijampolės savivaldybėje, buvo kalbėtasi surengtame susitikime. Kauno PGV Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rytis Masys, Marijampolės priešgaisrinės apsaugos tarnybos viršininkas Tadas Klusevičius su Marijampolės savivaldybės administracijos atstovais aptarė įvykdytas ir vis dar vykdomas veiklas.
Gaisrininkai daug dėmesio skiria gaisrinės saugos žinių skleidimui bei stengiasi ugdyti gyventojų saugaus elgesio įpročius. Organizuodami akcijas, specialistai lankosi gyvenamuosiuose būstuose ir dovanoja dūmų detektorius. Gaisrininkai taip pat noriai konsultuoja visus, besidominčius gaisrinės saugos reikalavimais, bei organizuoja paskaitas.
Sakoma, kad vaikai yra imliausi informacijai, o neretai mažieji dar ir primena tėvams, kaip tinkamai reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Galvodami apie tai, ugniagesiai lankosi švietimo įstaigose, kur vykdo tokias akcijas kaip „Būk saugus, mokiny“, „Būk saugus, mažyli“. Šios akcijos sulaukia nemažo populiarumo ir žadina vaikų norą sužinoti vis ką nors nauja ir naudinga.
Nepamiršti lieka ir vieniši seneliai ar specialiųjų poreikių turintieji. Ugniagesiams ir seniūnams yra žinomi tokie asmenys, todėl kasmet jie yra aplankomi, įvertinama būsto gaisrinės saugos būklė, sumontuojami dūmų detektoriai ir patariama, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.
Be minėtų priemonių, ugniagesiai sudarinėja probleminių būstų sąrašus ir stebi juos atidžiau, kartu su Savivaldybe užtikrina, kad būtų geras patekimas prie vandens tvenkinių, kurie yra svarbūs pasipildyti vandens gaisro metu. Pastaraisiais metais Savivaldybės administracija išvalė Valavičių ir Meškučių tvenkinius, o kitais metais planuoja išvalyti ir Gyviškių kaime esantį tvenkinį.
Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis sako, kad visos šios priemonės yra svarbios, nes jų įgyvendinamas ir žmonių sąmoningumas gali padėti užkirsti kelią gaisrams ir išgelbėti gyvybes: „Labai svarbu, kad specialistai skiria daug dėmesio gyventojų, ypač vienišų senjorų ir specialiųjų poreikių turinčių asmenų, būstų patikrai, konsultacijoms ir švietėjiškai veiklai. Jeigu kiekvienas atsakingai pasitiktumėme šildymo sezoną – tikiu, kad pavyktų išvengti skaudžių nelaimių“.