Praėjusį šeštadienį, vasario 22-ąją, Druskininkuose vyko Lietuvos jaunučių U-15 ir jaunių U-18 atviras dziudo čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei 500 sportininkų iš įvairių šalies regionų, miestų ir miestelių.
Šiame čempionate startavo ir Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto Aleksandro Kolkatovo treniruojamas vienuolikmetis Augustinas Bandza bei dvylikos metų Simas Beloded. Abu dziudo imtynininkai varžėsi jaunučių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 38 kg.
A.Bandza kovose turėjo keturis varžovus, dvejose iš jų sporto centro imtynininkas pasiekė pergales ir galutinėje įskaitoje iškovojo septintąją vietą. Šioje kategorijoje varžėsi iš viso dvidešimt sportininkų. Treneris A.Kolkatovas pažymėjo, jog vienoje iš dvikovų A.Bandza nusileido varžovui iš Vilniaus, kuris vėliau iškovojo antrąją vietą, tik dėl įspėjimų.
Toje pačioje svorio kategorijoje varžėsi ir Simas Beloded, kuris laimėjo tris kovas. Pusfinalyje kazlų rūdietis nusileido būsimam čempionui iš Elektrėnų ir penktoje tos dienos dvikovoje įveikė varžovą iš Panevėžio, taip iškovodamas jaunučių amžiaus grupėje šalyje bronzos medalį.
Trenerio vertinimu, žvelgiant Lietuvos mastu, šioje amžiaus grupėje S.Beloded pasiektas rezultatas išties neprastas. Vis dėlto buvo akivaizdu, kad abudu sportininkai savo techniniu potencialu šiame čempionate praktiškai nepasinaudojo, deja, nesusitvarkė su jauduliu, nors abu turi jau nemenką varžybinę patirtį. A.Kolkatovas vylėsi, jog su amžiumi tikrai turėtų sustiprėti psichologinės sportininkų savybės, pasitikėjimas savimi, užtikrintumas tuo, ko mokomasi treniruočių procese, gebėjimas varžybinėje atmosferoje, nepriklausomai nuo jų rango, atsiskleisti visu šimtu procentų išnaudojant savo potencialą. Reikia pripažinti, jog šiai dienai abiejų sportininkų amžius nėra didelis ir viskas dar jiems priešaky. Treneris A.Kolkatovas įsitikinęs, jog charakteris yra vienas visuminio sportininko ugdymo prioritetų ir dziudo yra puiki priemonė tai pasiekti. Abiems sporto centro dziudo imtynininkams tai nėra neįveikiama užduotis.