Kas juvelyrą paverčia išskirtiniu? Geriausias dizainas yra ne tik prabangus auksas ir brangakmeniai, bet ir aistra, meistriškumas, paveldas bei puikus stilius. Tai papuošalai, kurie priverčia šypsotis, svajoti ir jaustis pasitikinčiai.
Šie tarptautiniai dizaineriai kuria juvelyrinius dirbinius, kuriuos įkvėpė jų unikalios vizijos, emocijos ir istorijos. Jie plečia juvelyrikos galimybių ribas, pasitelkdami netikėtas medžiagas, jausmingas formas ir novatoriškas koncepcijas.
- Adam Neeley
Adam Neeley yra apdovanojimų pelnęs amerikiečių dizaineris, kurio darbai eksponuojami „Smithsonian“ muziejuje. Nors Neeley yra modernios srovės atstovas, jis puikiai supranta jog perlai (https://auksosala.lt/lt/perlai-papuosalai) – nemirtinga klasika.
Vienas iš įspūdingiausių jo dirbinių – papuošalas iš perlų, pavadintas „Captivate“. Jį sudaro nuostabus Taičio perlas su povų plunksnų atspalviais, įkomponuotas į „Spectra“ auksą. Juvelyro firminė gamybos technika leidžia išgauti vientisą gradientą nuo šilto geltono iki šalto balto aukso.
- Angharad
Britų juvelyrė Meghan Griffiths iš „Angharad“ dirbinius iš perdirbto aukso ir sidabro kuria savo studijoje Rytų Londone. Ji derina tradicinius metodus, įskaitant liejimą vašku ir kalvystę, su senoviniais Velso mitiniais Mabinogiono tekstais, kurie įkvepia ją kurti tekstūrinius dirbinius. Šie papuošalai yra jausmingi ir stebuklingi savo išlenktomis formomis.
- Lauren Rubinski
Kitokį paryžietišką prašmatnumą skleidžiantys Lauren Rubinski kūriniai – tai kruopščiai pagaminti papuošalai su subtiliomis detalėmis. Ant emalio karoliukų vėrinių ir apyrankių yra rankomis pieštos piktos akys arba šypsenėlės, kurios primena 1990-ųjų šėlsmą ir talismaniškus motyvus. Prancūzų dizainerės itin mėgstami „Doughnut“ vėriniai yra spalvingi ir stambūs, tačiau lengvi – tai šiuolaikiškiems vyrams ir moterims skirti papuošalai.
Rubinski savo stiliaus ikonomis įvardija Bobą Marley ir Aristotelį Onassisą. Ji teigia, kad jai patinka subtilioji vyriškų papuošalų pusė, demonstruojanti jautrumą ir madą. Dizainerė labiausiai didžiuojasi savo rankomis ištapytais emalio papuošalais, derančiais prie bet kokios aprangos.
- Marie Lichtenberg
Prieš pradėdama kurti papuošalus dizainerė Marie Lichtenberg 12 metų dirbo prancūzų mados žurnalo „ELLE“ redaktore. Neseniai ji paliko žurnalų pasaulį ir pradėjo savo papuošalų kolekciją, įkvėptą kreolų paveldo. Jos dirbiniai, kurių daugelis yra išgraviruoti su meilės frazėmis prancūzų ir anglų kalbomis, yra itin sentimentalūs.
Juvelyrės smulkios grandinėlės ir spalvingi medalionai primena XVIII a. pakabukus. Jos spalvingų siūlų dirbinių kolekciją galima sieti su dizainerės kelione į Indiją, kuri paliko neišdildomus įspūdžius.
- Nikos Koulis
Graikas Nikos Koulis įkvėpimo semiasi iš savo šalies architektūros didybės. Formų ir medžiagų derinimas, dvasios ir tradicijų interpretavimas, naujovių ieškojimas ir pagarba praeičiai – visa tai yra graikiškojo identiteto elementai, kurie atsispindi dizainerio kūryboje. Todėl jo dirbiniai yra geometriškai tikslūs ir preciziškai šlifuoti: brangakmeniai išdėlioti išilgai tobulai simetriškų plokštumų arba išsidėstę nepriekaištingų kampų tinkluose.
- Agmes
Kelerius metus dirbusios mados pramonėje, seserys Morgan ir Jaclyn Solomon 2016 m. ryžosi palikti darbą ir pradėti savo papuošalų liniją. Nuo to laiko jos sukūrė prekės ženklą, kuris giliai rezonuoja su šiuolaikiniais pirkėjais. „Agmes“ laikosi atokiau nuo tendencijų ir renkasi nesenstančią estetiką, pasižyminčią švariomis linijomis ir architektūriniais siluetais.
- Sherman Field
Ilgus metus dirbusi mados industrijoje su Alexanderiu Wangu ir Edunu, viena iš „The Row“ įkūrėjų Danielle Sherman ėmėsi juvelyrikos. Savo naujam darbui ji atgaivino 1960-aisiais jos senelių įkurtos drabužių įmonės pavadinimą.
Jos kolekciją sudaro grandininiai karoliai ir apyrankės, apkaustai, smeigtukai ir klasikiniai kasdieniai žiedai iš 18 karatų geltonojo aukso. Juvelyrė taip pat parduoda vintažinius dirbinius, kurie papildo jos šiuolaikinį dizainą.
- Wolf & Moon
„Wolf & Moon“ yra britų dizainerės Hannah Davis rankų darbo papuošalų ženklas. Įkvėpta gamtos, architektūros, meno ir dizaino, Hannah pradėjo gaminti papuošalus būdama 16 metų. Tyrinėdama mišrias medžiagas, spalvas, tekstūras ir geometrines formas ji kūrė originalius, išraiškingus aksesuarus, kuriuos būtų galima nešioti kasdien.
Studijuodama vaizduojamuosius menus Goldsmito universitete, Hannah pradėjo pardavinėti savo firminius geometrinius modelius pavadinimu „Wolf & Moon“ Londono savaitgalio turguose. Ji greitai susilaukė ištikimų gerbėjų ir 2011 m. pradėjo prekiauti internetu. Šiuo metu „Wolf & Moon“ dirbiniais prekiaujama daugiau kaip 200 parduotuvių visame pasaulyje.
- Nadia Shelbaya
Nadia Shelbaya Kopenhagos juvelyrikos scenoje mėgstama dėl savo santūrių dirbinių, kuriuose dera egiptietiškas ir daniškas paveldas. Shelbaya juvelyriką pamėgo dar vaikystėje, kai vasaras leido Kaire ir įsimylėjo puošnius šios šalies papuošalus. Jos kolekcijos kuriamos iš glotnaus aukso ir sidabro, kurie išlydomi kartu su barokiniais perlais.
- Harwell Godfrey
Lauren Harwell Godfrey puoselėja talismaniškus dizainus, kuriuose naudojama daugybė brangakmenių, siejamų su senovine Afrikos tekstile. Jos darbuose akivaizdžiai matyti amatininkiška meistrystė – brangakmeniai formuoja kaleidoskopinio spindesio vaivorykštes, kurias papildo įmantri intarsija ir sudėtingi geometriniai motyvai. Dizainerė taip pat skatina iniciatyvą „Brilliant & Black“, siekdama atverti juvelyrikos pasaulio dalis talentingiems juodaodžiams.