Priminsime, jog minėtose teritorijose planuojama vykdyti projektus, kurių metu čia bus tiesiami nauji takai, įrengtos žaidimų aikštelės, padarytos poilsio zonos ir kt. infrastruktūros elementai, todėl prieš prasidedant darbams pirmiausiai šiose teritorijose buvo įvertinta esančių želdinių būklė ir parengtas jų sutvarkymo projektas.
Želdynų ir želdinių būklės stebėsenos metu nustatyta, kad Vilkaviškio parkuose yra 2 444 vnt. medžių ir medžiakrūmių bei 34 vnt. stambesnių krūmų. Iš viso identifikuota 17 šeimų, 31 gentis ir 58 rūšys ir formos sumedėjusių augalų. Galima pasidžiaugti, jog prie Šeimenos upės esanti tuopa – viena didžiausių visoje Lietuvoje. Vilkaviškio parkuose daugiausiai vyrauja lapuočiai – jie sudaro 90,2 proc. Labiausiai paplitusios mažalapės liepos ir paprastieji klevai, kiek mažiau – paprastosios eglės, tačiau tik 48 proc. iš visų inventorizuotų medžių pasižymi gera būkle, 8 proc. – bloga, 6 proc. – labai bloga, todėl iš visų minėtų teritorijų siūloma iškirsti apie 35,6 proc. esamų medžių.
Negausiai į pristatymą susirinkusius žmones dr. Julius Bačkaitis nuramino, jog tikrai neketinama iškirsti visų medžių: „Daugiausiai bus naikinama blogos būklės medžių, kurie anksčiau ar vėliau gali užvirsti ir ant žmogaus ir ant automobilio. Po tokio kirtimo atsigaus visi stelbiami medžiai“. Pašalinus visus numatytus kirsti medžius, kitų medžių būklė žymiai pagerėtų – net per 0,55 balo. Taip pat parkų teritorijose po kirtimų padaugės saulės šviesos pasilikusiems medžiams, todėl sumažėjus šaknų konkurencijai padidės jų mitybiniai plotai, padaugės geros būklės kamienų.
Atlikus sanitarinius – kraštovaizdžio formavimo kirtimus, kai kuriose vietose dr. Julius Bačkaitis rekomendavo atsodinti bent 18 medžių, o papildomai tam tinkamose vietose pasodinti dar bent 88 medžius. Jis taip pat pasiūlė prie pagrindinio įėjimo į Miesto sodą pastatyti nedidelius informacinius stendus su parko teritorijos schema, įdomesnių medžių lokalizacijos vietomis.
Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija