Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva” kviečia smulkiuosius verslininkus dalyvauti 6-8 mėn. trukmės mentorystės programoje, kuri vyks regionuose veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius”. Taip pat kviečiami šalies verslo ekspertai ir įvairių sričių specialistai papildyti mentorių gretas ir programos metu su smulkiaisiais verslininkais pasidalinti savo žiniomis. Registracija į programą vyksta iki vasario 19 d. Planuojama, jog įvadinės mentorystės sesijos prasidės dar vasario pabaigoje.
Po mentorystės – išaugę pardavimai ir pajamos
„Verslios Lietuvos” vystomi smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams skirti bendradarbystės centrai „Spiečius“ šiuo metu veikia septyniuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Marijampolėje. Šiuose centruose reziduojantys verslo ekspertai ir įvairių sričių specialistai, prisijungę prie „Verslios Lietuvos“ verslo mentorių tinklo, neatlygintinai dalinasi žiniomis ir patirtimi su augti bei tobulėti siekiančiais regionų verslo atstovais. Prie programos prisijungusius verslininkus 6-8 mėnesius verslo, teisės, rinkodaros, finansų, personalo valdymo ir kitomis temomis nuosekliai konsultuos mentoriai.
„Verslumo skatinimas ir naujų verslų, ypač regionuose, kūrimosi užtikrinimas yra viena pagrindinių „Verslios Lietuvos“ veiklų. „Spiečiuose“ vykstanti mentorystės programa yra pasiteisinęs smulkaus ir vidutinio verslo plėtros ir augimo skatinimo konceptas. Šiais metais programa vyks jau 6 metus iš eilės. Dabar smulkiajam ir vidutiniam verslui ypatingai reikalinga parama, todėl šiemet tikimės aktyvaus verslininkų įsitraukimo ir susidomėjimo. Džiaugiamės ankstesnių metų mentorystės programos rezultatais – turime ne vieną sėkmės istoriją. Mentorystės programos nariai, pritaikę ekspertų žinias, reikšmingai sustiprino savo verslo procesus: vieni programos nariai džiaugiasi išaugusiu pelningumu ir pajamų prieaugiu, kiti – patobulinę plėtros planus, užmezgę naujas pažintis” – pasakoja Inga Juozapavičienė, „Verslios Lietuvos“ Verslumo departamento direktorė.
Mentorių konsultacijos padeda verslininkams nukreipti savo veiklą teisinga linkme, išgryninti verslo procesus ir pagerinti veiklos rezultatus. Viena mentorystės projekto dalyvių – drabužių parduotuvės „Mur Mur apranga“ įkūrėja Indrė Mikeškaitė – džiaugiasi ne tik įgytomis žiniomis, bet ir išaugusiais pardavimais.
„Projekto metu konsultavęs mentorius Remigijus Kuliešius iš esmės pakeitė požiūrį į verslą. Mentorius padėjo patobulinti naujai sukurtą elektroninę „Mur Mur apranga“ drabužių parduotuvę – pasidalino žiniomis, kokia turėtų būti ne tik vizualiai graži, bet ir pardavimus generuojanti el. parduotuvė. Įgyvendinome rekomendacijas ir dabar džiaugiamės padvigubėjusiais ir stabiliai augančiais pardavimais. Nors karantino metu mūsų fizinė parduotuvė buvo uždaryta, o mados mugės atšauktos – puikiai išsilaikėme iš elektroninės prekybos“ – pasakoja I. Mikeškaitė.
Kita mentorystės projekto dalyvė, gėlių ir dovanų namų „Plukė” įkūrėja Miglė Plukienė, taip pat džiaugiasi po mentorystės programos išaugusiais pardavimais bei programos metu gautomis idėjomis ir patarimais.
„Su mentore Jūrate Kasperavičiene aptarėme klausimus nuo laiko planavimo, reklamos iki verslo vystymo, buhalterijos, kainų skaičiavimo ir analizės. Konsultacijos leido geriau suprasti socialinių tinklų valdymo ypatumus, išmokau planuoti laiką, analizuoti finansines ataskaitas, o mentorės įžvalgos ir patarimai padėjo padidinti pardavimus” – mentorystės rezultatais dalinasi M. Plukienė.
Galimybės ne tik verslininkams, bet ir mentoriams
„Verslios Lietuvos” mentorių tinklo projektas, kurio vienas tikslų – konsultuoti „Spiečių” mentorystės programos narius, pradėtas vystyti dar 2014 m. Tinklas nuolat plečiasi ir vis daugiau ekspertų išreiškia norą prisijungti ir papildyti mentorių gretas – šalyje prasidėjus pirmajam karantinui prie mentorių tinklo prisijungė daugiau nei 100 ekspertų, paskyrusių savo laiką smulkiesiems verslininkams, susidūrusiems su neplanuotais iššūkiais.
„Ekspertai, prisijungę prie mentorių tinklo ir savo žiniomis pasidalinę su pradedančiaisiais verslininkais, prisideda prie šalies verslumo skatinimo ir bendros ekonominės situacijos gerinimo. Šiuo metu tai ypač svarbu, todėl rūpinamės, jog mentorių indėlis būtų matomas ir kuo plačiau išgirstas. Siekiame mentoriams padėti augti drauge su projekto dalyviais – organizuojame mentorystės dienas, skatiname tarpusavio bendradarbiavimą bei padedame lavinti asmenines kompetencijas ir įgūdžius.” – pasakoja I. Juozapavičienė.
Mentoriai, prisijungę prie projekto, gali pasisemti naujos patirties iš jaunųjų verslininkų, sustiprinti savo vadovavimo, vadybos ir organizacinius gebėjimus. Tą padaryti padeda „Verslios Lietuvos” organizuojami mentoriams skirti renginiai ir mokymai.
Viena projekto mentorių, UAB „REMPAKA” bendrasavininkė Veronika Vitkevičienė, ne vienerius metus konsultuojanti Šiaulių „Spiečiaus” mentorystės programos narius, neabejoja mentorystės teikiama nauda.
„Mano darbas bankininkystės srityje leido sukaupti didelę patirtį vertinant ir analizuojant verslų perspektyvas. Prie „Verslios Lietuvos“ mentorystės programos prisijungiau prieš 3 metus – norėjau šia patirtimi pasidalinti su kitais. Darbas su pradedančiaisiais, skirtingų sričių verslais motyvuoja papildomai mokytis. Labai vertinu užmegztą ryšį su mentorystės nariais – pasibaigus oficialiai programai stengiuosi palaikyti tolimesnius santykius. Ši „Verslios Lietuvos“ programa nepaprastai reikšminga mūsų šaliai“ – mentorystės patirtimi dalinasi V. Vitkevičienė.
Kita projekto mentorė, UAB „Solidus Vox“ vadovė Jurgita Navikienė teigia, jog dalyvavimas projekte ne tik leidžia įgauti naujų idėjų, bet ir pritaikyti mentorystės patirtį savo versle.
„Mentorius, besidalindamas savo sukaupta patirtimi, ne tik duoda, bet ir gauna: naujų idėjų, kitokį požiūrį, galimybę į kito asmens verslą pažiūrėti iš šalies ir šią patirtį pritaikyti savo versle. Mentorius turi išsiugdyti didelę empatiją – sugebėti įžvelgti kitame žmoguje potencialą pradėti ir vykdyti tam tikrą veiklą. Nors įgūdžius lavinu nuolat, tačiau mentorystė paskatino dar labiau domėtis ne tik tiesioginiu darbu, bet ir tobulinti emocinį intelektą” – pasakojo J. Navikienė.
Prisijungti prie mentorių tinklo kviečiami patyrę Lietuvos verslininkai, įvairių sričių specialistai, sukaupę reikšmingą praktinę patirtį bei asmenys, turintys ilgametę naujų technologinių įmonių kūrimo, investavimo į startuolius ar investicijų pritraukimo patirtį.
Mentorystės programoje dalyvauti gali tik registruoti verslai. Programa prasidės nuo įvadinės sesijos, kurios metu visi dalyviai susitiks su mentoriais ir bus suskirstyti poromis, atsižvelgiant į dalyviams kylančius verslo iššūkius, mentorių specializaciją. Dalyvavimas programoje yra nemokamas.
Dalyvių registracija: https://bit.ly/3tnBhsu
Mentorių registracija: https://bit.ly/2Md1Ekc