Visi, kas turi vaikų, gali patvirtinti, kad vaikai kartu yra tėvų džiaugsmas, ir galvos skausmas. Ketverių metų dukrą auginantys Rita ir Mangirdas iš Kauno gali tai patvirtinti. Nuolatinis rūpestis kasdiene vaiko rutina jauniems tėvams nuolat pinasi su mintimis apie vaiko ateities perspektyvas. Kaip sutaupyti vaiko savarankiško gyvenimo pradžiai ar studijoms? Kiek pinigų tam reikėtų skirti?
Vienas lengviausių būdų sukaupti ateičiai – ranka pasiekiamas
Mažą vaiką auginantys tėvai pasakoja, jog susilaukę pirmagimės, iš karto instinktyviai pajuto norą ją apsaugoti. „Dar vaikui negimus, jau rūpinomės pirmaisiais rūbeliais, lovyte, žaislais. Dukrai pradėjus vaikščioti, perstatėme beveik visus namus, kad aplinka vaikui būtų saugi. Dar vėliau, ėmė kirbėti mintys ir apie dukros ateitį, galbūt net būsimas studijas, kad ir kaip dar tai toli atrodo“, – pasakoja sutuoktiniai.
Prieš daugiau nei metus, skaitinėdama populiarų tėvų forumą internete, Rita pastebėjo temą apie vaikų draudimą. „Nustebau pamačiusi, kiek daug tėvų gaunamus vaikų pinigus skiria vaikų draudimui. Vaikus draudžia nuo pat gimimo! Jaučiausi šiek tiek „pavėlavusi į traukinį“, tačiau tai paskatino dar labiau suskubti ir pasidomėti šiuo būdu taupyti vaiko ateičiai“, – apie priežastis, paskatinusias kreiptis į Allianz Lietuva gyvybės draudimo finansų konsultantą pasakoja Rita.
Nuo šių metų birželio valstybės skiriama universali vaiko išmoka buvo padidinta iki 80,50 eur., ji yra skiriama visiems vaikams nuo gimimo iki pilnametystės.
Taupymo būdų daug – kaip išsirinkti sau tinkamiausią?
Allianz Lietuva vyriausioji patarėja-ekspertė Svetlana Plitin-Tamavičienė pastebi, jog norint sutaupyti vaiko savarankiško gyvenimo pradžiai, svarbu pinigus taupyti nuosekliai ir disciplinuotai, be to, taupyti pradėti vertėtų vos vaikui gimus.
„Visada pasveikinu nusprendusius taupyti, tačiau tuo pačiu primenu ir taupymo būdų skirtumus. Pavyzdžiui, jeigu vaiko ateičiai taupyti tėvai nusprendžia „kojinėje“ ar banko sąskaitoje, svarbu suprasti, kad tokiu būdu taupomi pinigai nuvertėja. To išvengti galima taupomus pinigus „įdarbinant“, tarkime, apsidraudžiant Allianz gyvybės draudimu „Studentas“, kai viena dalis pinigų yra investuojama ir kaupiama ateities planams, pavyzdžiui, vaikų studijoms, kita – skiriama finansinei apsaugai nelaimės ir traumoms“, – apie taupymą pasakoja S. Plitin-Tamavičienė.
Allianz Lietuva vyriausioji patarėja-ekspertė S. Plitin-Tamavičienė vardija ir kitus taupymo vaiko ateičiai per gyvybės draudimą „Studentas“ privalumus, pavyzdžiui, taupymo disciplina. Taupymas per gyvybės draudimą padeda pinigus kaupti nuosekliai, garantuotai kas mėnesį taupymui skiriant iš anksto nusimatytą pinigų sumą. Tai padeda išvengti tokių žmogiškų pagundų, kaip, pavyzdžiui, taupyklės turinio panaudojimas kasdienėms užgaidoms. Savo patogumui galima pasirinkti ir automatinio įmokos nuskaitymo nuo sąskaitos paslaugą, tai taupymą padaro dar patogesniu. Be to, labai svarbi Allianz gyvybės draudimo „Studentas“ savybė, kad pagal šios paslaugos taisykles, sukaupti pinigai anksčiausiai vaikui gali būti išmokami tik jam sulaukus pilnametystės, taip dar kartą apsidraudžiant, kad kaupimas bus nuoseklus, o pinigus vaikas gaus, kai žengs pirmuosius žingsnius į savarankišką gyvenimą.
Allianz pateikti skaičiavimai verčia imtis sprendimų
Allianz Lietuva vyriausioji patarėja-ekspertė pateikia iliustratyvų pavyzdį, kaip tikslingai būtų galima taupyti kas mėnesį gaunamus vaiko pinigus, kad ne tik vaiko ateičiai būtų sutaupyta, bet ir nuo traumų vaikas būtų finansiškai apsaugotas.
„Tarkime 30 metų mama ar tėtis nusprendžia apdrausti savo 1 metų vaiką, siekdami tiek sukaupti kapitalo vaiko ateičiai, tiek apdrausti vaiką nuo traumų ir sunkių kritinių ligų. Jeigu tėvai kas mėnesį „Studento“ draudimui skirtų visus iš valstybės gaunamus vaiko pinigus, t.y. 80 eur, per 19 metų sukaupta suma galėtų siekti iki 19,8 tūkst. (kai vidutinė metinė grąža 5 proc.). Tuo pačiu vaikas būtų apdraustas ir 15 tūkst. eurų suma nuo traumų bei 20 tūkst. eurų suma nuo kritinių ligų“, – taupymo pavyzdį pateikia S. Plitin-Tamavičienė.
Allianz Lietuva vyriausioji patarėja-ekspertė Svetlana prisimena pavyzdį iš savo patirties. „Šį rudenį klientė išleido dukrą studijuoti į Vilnių ir paskaičiavo, kad dukros išlaikymui sostinėje kas mėnesį tenka skirti daugiau nei 800 eur. Į šią sumą įeina svarbiausios pragyvenimo išlaidos: buto nuoma, mokesčiai, maistas, transportas. Taigi, per metus susidaro daugiau nei 9000 eur. Nesunku paskaičiuoti, kad jeigu vaiko ateičiai būtų kaupiama nuo jo gimimo su Allianz gyvybės draudimu „Studentas, tėvai iš sankaupų galėtų kompensuoti bene dvejų studijų metų išlaidas“, – pasakoja S. Plitin-Tamavičienė.
Taip pat Allianz Lietuva vyriausioji patarėja-ekspertė jau kaupiantiesiems per gyvybės draudimą pataria nepamiršti kasmet pasinaudoti GPM lengvata, kadangi taip galima susigrąžinti net 20 proc. nuo sumokėtų gyvybės draudimo įmokų. Pavyzdžiui, pagal anksčiau pateiktą pavyzdį, per 19 metų vaiko tėvai galėtų susigrąžinti virš 3000 eur.
Daugiau apie taupymą ateičiai ir Allianz Lietuva gyvybės draudimas paslaugas rasite www.allianz.lt