Seime registruotas įstatymo projektas, pagal kurį numatyta griežtesnė atsakomybė transporto priemonių savininkams, ypač juridiniams asmenims, kurie įmonės vardu turi registruotų automobilių.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, kuriam vadovauja valstietė Agnė Širinskienė, nuo kitų metų balandžio mėnesio siūlo taikyti griežtesnę atsakomybę transporto priemonių savininkams, kai viešajame eisme dalyvaujama su netvarkingomis, išregistruotomis transporto priemonėmis ar nesumokėti valstybės nustatyti su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susiję mokesčiai.
Numatyta atsakomybė savininkams galiojo ir iki šiol, tačiau projektu siūloma įtraukti atitinkamą atsakomybę juridiniams asmenims, kai transporto priemonės registruotos įmonės vardu.
Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 415 straipsnio 2 dalį siūloma pakeisti ir ją išdėstyti taip:
„Transporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos (neperregistruotos) arba be privalomosios techninės apžiūros, arba turi gedimų, dėl kurių pagal Kelių eismo taisykles draudžiama važiuoti, arba dėl kurių nesumokėti valstybės nustatyti su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susiję mokesčiai, arba kurių leidimas dalyvauti viešajame eisme sustabdytas, nes transporto priemonės savininkas ir valdytojas išregistruoti iš Juridinių asmenų registro (kai motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos savininkas ar valdytojas yra juridinis asmuo) arba mirę, arba kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas arba vairavimas neturint Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka išduoto leidimo naudotis kelių transporto priemone su stiklais, kurių šviesos laidumas mažesnis, negu leistina,
užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų.“
Atitinkamo dydžio bauda numatyta ir šiuo metu.
Pažeidėjus fiksuoja kameros
Vairuotojams primename, kad Lietuvos keliuose įrengtos kameros, kurios fiksuoja ne tik transporto priemonių greitį, tačiau ir tai, ar automobilis yra draustas, ar atlikta jo techninė apžiūra ir ar nėra ieškomas kitose valstybėse bei vogtas.
Tokią funkciją atlieka vidutinio greičio matuokliai, taip pat šalia Kauno esantys vadinamieji pažeidimų vartai.
Atitinkamas kameras turi įsirengęs Vilnius – jos nėra niekaip pažymėtos, tačiau fiksuoja visus automobilius ir perduoda informaciją policijai, jei automobilis neturi galiojančios techninės apžiūros ar draudimo. Tiesa, nepažymėtos kameros nefiksuoja greičio.
Vairuotojai viešojoje erdvėje retkarčiais pasidalija nuotraukomis, kai pamato tokią kamerą, tačiau, Vilniaus savivaldybės teigimu, jų vieta nuolatos keičiama.
Pasitikrinti galima internetu
Minimalius duomenis apie transporto priemonę galima rasti VĮ „Regitra“ puslapyje, kur pateikiama informacija, ar transporto priemonė turi draudimą, ar leidžiamas dalyvavimas viešajame eisme, ar turi kokių nors apribojimų, pavyzdžiui, kad automobilis areštuotas arba įkeistas.
Šią informacija pravartu pasitikrinti prieš perkant automobilį, nes pasitaiko atvejų, kai pirkėjai, nusipirkę naudotą automobilį, gauna „riestainio skylę“, nes automobilis būna areštuotas arba įkeistas.
Informacija paskelbta Alfa.lt