Visi norime turėti sveikus dantis, tačiau bėgant metams daugelis iš mūsų vis dar susiduria su rimtomis dantų sveikatos problemomis – dantų netekimu ir dantų protezavimo poreikiu. Su jų atsiradimu seka ir odontologo baimė. Todėl vis dažniau atidedame vizitus pas odontologą. Ir nereikia visų ieškančių specialistų pagalbos, žalojame save – reguliariai apsilankius pas odontologą galima kuo labiau išvengti arba atidėti dantų protezavimą, nes dantų protezavimas atrodo skausminga ir nemaloni procedūra, tačiau taip nėra.
Netekus vieno ar kelių dantų, pacientui iškils dilema – kaip pasirinkti restauraciją: estetiškai sugedusi nuimama plokštelė, tilto restauracija ar implantas?
„Romanovo klinikoje“, Kaune – dantų protezavimo procedūrą atliekantis Z. Romanovas ragina ieškoti sprendimo. Juk tik įvertinę daugybę socialinių ir asmeninių faktorių bei glaudžiai bendradarbiaudami su gydytoju odontologu, galime pasirinkti kiekvienu atveju tinkamiausią sprendimą. Siekdami suteikti išsamesnės informacijos apie skirtingų atkūrimo būdų privalumus ir trūkumus, kiekvieną metodą aptarėme atskirai.
Išimamas plokštelinis protezas
Šis protezavimo būdas yra lengviausias, tačiau toli gražu ne geriausias pasirinkimas. Jis gali tik iš dalies atkurti estetiką, nes papildomi tvirtinimo elementai (metaliniai spaustukai) ant gretimų dantų gali užtikrinti lentos stabilumą. Nors šiai restauracijai nereikia šlifuoti gretimų dantų, nuimamos apnašos negali visiškai pakeisti prarasto danties, taip pat negali užkirsti kelio apatinio žandikaulio praradimui šioje vietoje, todėl dažnai gali būti naudojama kaip laikina galimybė nuolatinės restauracijos procese. planuoti.. Šio tipo protezus reikia išimti naktį ir reguliariai laikytis specialios higienos. Didžiausias šio protezavimo būdo trūkumas – diskomfortas kramtant, nes plokštelinio protezo pagalba prarastą sąkandžio funkciją galima atstatyti tik 25 proc.
Tiltinis protezas
Tai yra geresnis sprendimas mechaninei danties funkcijai atkurti, nes tokiu atstatymu galima atkurti iki 75% prarastos sąkandžio funkcijos. Dėl dantų estetikos šis metodas taip pat geresnis nei išimamas plokštelinis protezas. Užtenka, tačiau užsikimšus tarpdančių tarpas, higiena komplikuojasi ir reikalauja papildomų profesionalių priemonių bei higienos specialistų pagalbos. Deja, protezuojant šiuo metodu, netekus vieno danties, bus nudilti du sveiki gretimi dantys, o dantį pakeičiantis žandikaulio audinys negali apsaugoti nuo ėduonies. Šiuo atkūrimo būdu dažniausiai pakeičiamas didelis skaičius plombuotų, endodontinių ar susidėvėjusių dantų, kurie yra šalia trūkstamų, jau taisytų dantų.
Dantų protezai – geras pasirinkimas visiems
Dantų protezai – neabejotinai geriausias dantų protezavimo būdas, nes turi daug funkcijų ir naudos sveikatai, o išvaizda graži – dantų implantus sunku atskirti nuo tikrų dantų. Kadangi ant gleivinės ir gretimų dantų nėra papildomų tvirtinimų, galima maksimaliai atkurti prarastų dantų estetiką, o dantų implantai visiškai pakeičia prarastų dantų šaknis ir atkuria 100% kramtymo funkciją. Implantas apsaugo kaulinį audinį žandikaulyje nuo ėduonies trūkstamo danties atveju. Taikant šį protezavimo būdą gretimi dantys nepažeidžiami, nes jų nereikia poliruoti. Turint nemokamus tarpdančius, profesionali burnos higiena yra tokia pat įprasta kaip ir tikri dantys, todėl implantai jaučiasi ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. Jauname amžiuje praradus visą krūminių dantų anatomiją, būtina nedelsiant ją atkurti, nes tai lems tolimesnio sąkandžio formavimąsi. Be to, kokybiškai atkuriant danties funkciją ir sąkandžio aukštį, kiti dantys gali apsisaugoti nuo perkrovimo, galimo nusidėvėjimo ir net lūžimo. Taip pat svarbu kuo greičiau ištaisyti dantų defektus, nes netekus dantų pakeičiama ne tik išvaizda, bet ir paveikiama viso organizmo veikla.