Bachmute ir aplink jį toliau vyksta sunkūs mūšiai, rusai didina spaudimą, o ukrainiečiai sparčiai permetinėja pajėgas iš kitų fronto ruožų. Visose kitose kryptyse priešininkai vienur stiprina gynybą, kitur – telkia pajėgas puolimui.
Ukrainiečiai stiprina gynybą pasienyje su Baltarusija ir Charkivo kryptyje. Taip siekiama apsisaugoti nuo galimo Rusijos pajėgų puolimo iš šiaurės ir šiaurės rytų. Rusai, kaip ir anksčiau, laukia Ukrainos pajėgų puolimo Zaporižės ir Luhansko (Kreminos rajone) kryptyse. Viskas kaip ir buvę.
Labai aktyvūs ukrainiečių žvalgybiniai bepiločiai, retkarčiais smūgius rusams suduoda ukrainiečių aviacija, tiesa, vos keliais lėktuvais.
S. Šoigu inspektavo „Rytų“ vadovybę Ukrainos fronte. Išdalino medalius ir papozavo. Ko iš jo neatimsi – tai sugebėjimo „nutaisyti“ karvedžiui deramą veidą. Labai tinkamą propagandiniams įrašams ir nuotraukoms. Dažniausiai tokie vizitavimai baigdavosi kokia nors didesne ar mažesne ukrainiečių pergale ir rusų „geros valios ženklu“ (kai tave išspiria iš baro, o tu sakai, kad pats sugalvojai eiti namo).
Po to surengė didelį pasitarimą su pavaduotojais ir pajėgų vadais, buvo aptarinėjami anksčiau paskelbto kariuomenės padidinimo, naujų dalinių formavimo ir karių skaičiaus padidinimo iki 1,5 mln. klausimai.
Baltarusijoje ramu, Rusijos pajėgų judėjimo beveik nėra, paskelbtų oro gynybos pajėgų pratybų pėdsakų beveik nematyti, išskyrus kelis kuklius pranešimus kad „paskraidė“.
Dar neseniai juokavome apie tai, kad ukrainiečių bepilotis gali sprogti Kremliuje, o dabar tai tampa realybe. Vakar pačiame Maskvos mieste pasirodė S-400 divizionas. Rusijos sostinės gynybą užtikrina visas oro gynybos sistemos žiedas. Tai, kad pačiame mieste pozicijose pastatytas papildomas tolimo nuotolio raketų divizionas rodo, kaip rimtai rusai vertina ukrainiečių bepiločių atakos tikimybę.
Jeigu nors vienas bepilotis pasiektų Kremliaus sienas, tai būtų skambus antausis režimui. Tai būtų ir gerai, ir nelabai gerai, bet anksčiau ar vėliau turėtų įvykti.
Slava Ukraini!