Vienu pagrindinių diskusijų objektu pastaruoju metu virtęs paieškos variklis „ChatGPT“ akimirksniu sukuria sklandų, jei pageidaujama – net ir rimuotą tekstą, kurį sunku atskirti nuo parašyto žmogaus. Paieškos variklis užduotis atlieka taip greitai ir kokybiškai, jog daugeliui kyla klausimas – ar jis netrukus pakeis kai kurių profesijų žmones?
„Programa „ChatGPT“ veikia pokalbių su informacijos ieškančiu žmogumi principu. Ji jau jau dabar pasitelkiama ne tik atsakymams į įvairius klausimus, bet ir kalbos vertimui, teksto apibendrinimui, netgi rimavimui ar repavimui ir idėjų generavimui“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Išmaniųjų įrenginių eksperto teigimu, dirbtinį intelektą pasitelkianti programa taip pat geba sukurti kodus įvairiomis programavimo kalbomis ir juos patikrinti, pripažinti savo klaidas, užginčyti neteisingus teiginius arba atmesti netinkamus prašymus.
Kaip naudotis „ChatGPT“?
Norėdami pasinaudoti „ChatGPT“ paieškos varikliu, pirmiausia užsiregistruokite ir prisijunkite. „Turėdami paskyrą, įrankiu galite pradėti naudotis iškart. Pagrindiniame lange matysite anglų kalba pateiktus klausimų, kuriuos galite užduoti šiai programai, pavyzdžius, įrankio galimybes ir apribojimus. Pagrindinio lango apačioje – laukelis, kuriame galite įrašyti savo klausimą ar užduotį norima kalba“, – pasakoja „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.
Išplėstinio atsakymo į užduotą klausimą sulauksite vos per kelias sekundes. „Gavę atsakymą galite rinktis, ką darysite toliau – diskutuosite ta pačia tema (įrankis atsimena informaciją, kurią jau minėjote anksčiau), ar užduosite naują klausimą. Šias galimybes dabar gali išbandyti kiekvienas, besinaudojantis internetu. Tiesa, dėl milžiniško lankytojų skaičiaus „ChatGPT“ programos svetainėje, ji kartais tampa laikinai nepasiekiama“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Reklaminis tekstas – per mažiau nei minutę
„ChatGPT“ gebėjimas rišliai ir greitai atsakyti į klausimus bei pagal duotą užduotį sukurti sklandų tekstą pasirinkta kalba, pakurstė diskusijas, kad technologija ilgainiui galėtų atlikti kai kurių profesijų atstovų darbus, pavyzdžiui, tekstų rašytojų, korektorių ar klientų aptarnavimo specialistų.
„Programa gali ne tik greitai rašyti rišlius tekstus, bet ir nurodžius teksto paskirtį, pritaikyti jį skirtingoms platformoms. Pavyzdžiui, paprašius parašyti reklaminį tekstą komunikacijai „Facebook“ paskyroje, šią užduotį programa atlieka per mažiau nei minutę. Tokia funkcija gali priversti sunerimti reklaminių tekstų kūrėjus“, – aiškina M. Vrubliauskas.
Pasak „Bitės Profo“, ateityje galima tikėtis ir daugiau šio išradimo patobulinimų. Tačiau svarbu žinoti, kad dažnu atveju žmogaus ir programų gebėjimai derinami kartu, kad pasiektų aukščiausią efektyvumo lygį.
Žmonių nepakeis, o jiems pagelbės
Nors programa stebina greičiu ir gebėjimais, visgi ji artimiausiu metu žmogaus nepakeis, tačiau smarkiai prisidės prie efektyvesnio darbo, tvirtina ekspertai.
„Visgi žmogus visada bus pranašesnis už programą dėl kūrybiškumo ir emocinio intelekto, kuris ypatingai svarbus daugelyje sričių. Nors „ChatGPT“ galimybės išties stebina, geriausiai suprasti kliento lūkesčius, emocijas, prekės ženklo vertybes ir viziją, strategiškai ir kūrybiškai mąstyti geba žmogus, savo srities specialistas“, – sako Eglė Staniulionė, „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.
Anot E. Staniulionės, kol kas galime jaustis saugiai – artimiausiu metu „ChatGPT“ ar panaši programa žmogaus nepakeis, tačiau gali padėti darbą atlikti efektyviau. Tai dar vienas puikus įrankis, kurį galime pasitelkti.