• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Šeštadienis, 8 lapkričio
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Įvyko tarptautinė nuotolinė konferencija ir projekto atidarymas

2021-07-15
Vilkaviškis, Žinios
Laikas: 2 min skaitymo
A A
Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione

Liepos 14 d. nuotoliniu būdu įvyko pagal Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą 2014–2020 m. įgyvendinamo projekto „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“ atidarymo tarptautinė konferencija. Jos metu pristatytas pradedamas įgyvendinti projektas, įdomius ir naudingus pranešimus skaitė pranešėjai iš Vilkaviškio rajono ir Gusevo savivaldybių.

Šį projektą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija įgyvendina kartu su partneriais iš Kaliningrado srities – Gusevo miesto savivaldybe. Taip pat projekto veiklose dalyvauja partneriai: Vilkaviškio sporto mokykla, Gusevo savivaldybės kultūros ir sporto įstaiga „Stadionas“.

Nors konferenciją buvo planuojama organizuoti gyvai Vilkaviškyje, tačiau pandemija ir ribojimai perkėlė renginį į virtualią erdvę. Renginys prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Gusevo savivaldybės vadovas Aleksandras Kitajevas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka apgailestavo, kad pandemija pakoregavo planus surengti konferenciją gyvai, tačiau neabejojo, kad tai nesutrukdys apsikeisti gerąja projekto partnerių patirtimi. Savivaldybės vadovas džiaugėsi, kad šiandien duotas startas reikšmingam projektui ir netrukus prasidės ilgai laukta Kybartų stadiono tribūnų rekonstrukcija, bus įgyvendinama daug fizinį aktyvumą skatinančių veiklų, stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas.

Tarptautinėje konferencijoje savo pranešimus skaitė net 7 pranešėjai. Pirmoji pasisakė projekto koordinatorė Vitalija Venckuvienė, kuri išsamiai pristatė pradedamą įgyvendinti projektą, jo tikslus ir siekiamus rezultatus.

Pagrindinis įgyvendinamo projekto tikslas – padidinti mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą Lietuvoje ir Kaliningrado pasienio regione, skatinant valdžios institucijų bendradarbiavimą ir stiprinant vietos bendruomenės įsitraukimą. Taip pat siekiama sukurti bendradarbiavimo tinklą, prie kuriuo prisijungtų iki 15 organizacijų, veikiančių mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo srityje Lietuvoje ir Rusijoje.

Bene svarbiausios projekto veiklos – numatomi įgyvendinti sporto infrastruktūros gerinimo darbai. Vilkaviškio rajono savivaldybėje bus atnaujintos Kybartų stadiono tribūnos, o Guseve bus įkurta paplūdimio futbolo aikštė. Projekto partneriai taip pat įsigis reikiamo inventoriaus veiklos vykdymui, varžybų organizavimui.

Projekte numatytos ir „minkštosios“ veiklos, skirtos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo didinimui: organizuojama 6 dienų vaikų vasaros futbolo akademija, organizuojama 4 etapų Jaunimo futbolo lyga, surengiamos olimpinės vaikų žaidynės „Pietūs ir Šiaurė“, vykdomi mokymai treneriams, savivaldybės tarnautojams ir kt. Visos šios veiklos bus vykdomos abejose partnerių šalyse.

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė kalbėjo apie mūsų rajono vaikų fizinio aktyvumo statistinius rodiklius, pristatė 2020 metais atlikto gyvensenos tyrimo rezultatus. Taip pat pristatė kokiomis Biuro organizuojamomis veiklomis yra stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas.

Apie fizinį aktyvumą Gusevo rajone kalbėjo Gusevo miesto savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų departamento vadovė Neli Mikaliova.

Vilkaviškio rajono savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė pristatė Vilkaviškio rajono nevyriausybines organizacijas, veikiančias sporto ir fizinio aktyvumo srityse. Tokį patį pranešimą, tik apie Gusevo rajone veikiančias NVO pristatė Gusevo miesto savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų departamento vyriausiasis specialistas Sergėjus Gulagovas.

Savo veiklas ir pasiekimus konferencijoje taip pat pristatė projekto partneriai –  Vilkaviškio sporto mokykla, Gusevo savivaldybės kultūros ir sporto įstaiga „Stadionas“. Algidas Karalius atstovavo Vikaviškio sporto mokyklą, o Marija Avilova – kultūros ir sporto įstaigą „Stadionas“.

Visą konferenciją moderavusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja J. Grigaliūnaitė dėkojo visiems dalyvavusiems ir kalbėjo, kad dabar laukia pats svarbiausias etapas – sėkmingas užsibrėžtų projektų tikslų įgyvendinimas. Ji linkėjo produktyvaus tarptautinio bendradarbiavimo ir visiems partneriams iš įgyvendinamo projekto pasisemti kuo daugiau gražių patirčių.

Vilkaviškio rajonos savivaldybės inf.

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Tauragiškio planai pasipelnyti už septynių migrantų nugabenimą sužlugo Marijampolėje
„Spindulio“ kino teatro repertuaras
Marijampolėje bus pagerbtas Lietuvos partizanų generolas Jonas Žemaitis-Vytautas
Vilkaviškyje vyko septintasis verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2025“

Kultūra

Marijampolėje bus pagerbtas Lietuvos partizanų generolas Jonas Žemaitis-Vytautas
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo dviejuose tarptautiniuose projektuose
Savaitgalio renginiai Sūduvoje
Kalvarijoje surengtas Lietuvos asmenų su negalia draugijos asocijuotų narių mėgėjų kolektyvų konkursas „Vilties paukštė 2025“

Sportas

NKL: „Sūduva-Mantinga“ įveikė Šilutės ekipą, Šakių ir Vilkaviškio klubai – suklupo
„Sūduva-Mantinga“ padėkojo už darbą amerikiečiui
Siautėjusi „Sūduva-Mantinga“ nepasigailėjo strigusių plungiškių
Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkams lygos nugalėtojo titului užsitikrinti rungtynėse prieš Kėdainių „Nevėžio“ dublerius pritrūko dviejų minučių

Politika

Marijampolėje viešėjo svečiai iš Alytaus miesto savivaldybės
Šakių rajono savivaldybėje vyko tradicinis seniūnų susirinkimas
Klausučiuose vyko savivaldybės lygio funkcinės pratybos
Penktadienį posėdžiavo Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba

Įdomu

Geriausi tapetai skirtingiems namų kambariams: kaip išsirinkti ir prižiūrėti?
Kodėl registruotas bagažas atskiriamas nuo keleivio?
Kaip pasirūpinti odos sveikata patiriant šlapimo nelaikymą
Ruduo – kepurių sezonas: ką daryti, kai galvos oda ima pleiskanoti?

Verslas

Vilkaviškyje vyko septintasis verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2025“
Nors euro zonoje – atsigavimo ženklai, Lietuvos pramonės lūkesčiai toliau smunka
Paskelbtas „Laikinojo nesudėtingojo statinio – prekybos (paslaugų) paskirties statinio įrengimo ir eksploatavimo greta Vytauto g. 56A, Marijampolėje nugalėtojas
40 m² komercinės patalpos Vilniuje: ar tai gali būti pelningas verslo startas?

Mokslas ir studijos

Naujas etapas Jono Totoraičio progimnazijoje – daugiau šviesos, erdvės ir galimybių
Visiškai atnaujintas vaikų lopšelio-darželio skyrius „Šaltinėlis“
Jaunimo reikalų tarybos susitikimas MTEC: apie galimybes, įvertinimą ir motyvaciją
Sūduvos jaunimo ateitis: ką atskleidė tyrimas ir kokių pamokų verta pasimokyti iš Gran Kanarijos

Turizmas

Vilkaviškyje pristatytas taktilinis baltų genčių žemėlapis
Ramybės parkas pasipildo naujais tautodailės kūriniais
Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Jungiame sienas, kuriame ateitį: turizmo plėtros perspektyvos Lietuvos–Lenkijos pasienyje“
Kalvarijos savivaldybėje paminėta Pasaulinė turizmo diena
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus