Vaiko gimimas yra vienas didžiausių gyvenimo pokyčių, kuriuos patiria daugelis moterų. Šiame tekste pateikti patarimai turėtų padėti pasiruošti būsimai tėvystei.
Kūdikio laukimas – nuostabus laikotarpis moters gyvenime. Esi laiminga ir bandai įsivaizduoti, koks bus tavo gyvenimas, kai jis ar ji pagaliau gims.
Kaip pasiruošti mamos vaidmeniui?
Tapimas tėvais yra svarbus žingsnis kiekvieno iš mūsų gyvenime. Jau nėštumo metu keičiasi jūsų prioritetai, vertybės ir ateities vizijos. Tai normali tėvystės dalis, pasireiškianti įvairiausiomis emocijomis. Sunku tiksliai pasakyti, kaip jausitės susilaukusi kūdikio. Štai kodėl mes šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie, viliamės, padės jums įsijausti į naująjį vaidmenį.
Patarimai, kaip pasiruošti kūdikio gimimui
Susikurkite dienotvarkę
Nežinomybė dėl kūdikio gimimo ir gyvenimo po to gali sukelti nerimą ir netgi stresą. Tai normalu, tačiau šias emocijas vertėtų malšinti. Susikurkite preliminarią dienotvarkę, kuri padėtų pažaboti šiuos nėštumui nepalankius jausmus. Aiškus dienos planas padės nepasimesti jausmuose. Tam tikro plano turėjimas gali palengvinti daugelį rūpesčių ir suteikti kontrolės jausmą. Žinoma, svarbu ir lankstumas, tačiau planavimas, ypatingai po vaiko gimimo, padės greičiau grįžti į patogią ir jums priimtiną rutiną.
Atsipalaiduokite
Dauguma jaunų tėvų nerimauja, ar susitvarkys su naujomis gyvenimo pareigomis. Atminkite, kad nebūsite tobula mama, nes tokių nėra. Laimei, vaikams reikia ne tobulų tėvų, o atsidavusių ir mylinčių žmonių, kurie juos palaikytų bet kuriame gyvenimo etape. Tėvystė yra nuolatinis žmogaus tobulėjimas. Verta pasiklausyti artimųjų patarimų, tačiau geriausia vadovautis savo nuojauta. Žinios ir įgūdžiai įgyjami su patirtimi.
Rūpinkitės savimi nėštumo metu
Nepamirškite, kad labai svarbu rūpintis savimi. Nėštumo metu galite būti fiziškai ir emociškai pavargusios – ir tai visiškai normalu. Kiekvieną dieną skirkite bent akimirką sau ir atsipalaiduokite. Trumpas pietų miegas, pasivaikščiojimas gryname ore, treniruotė, sveikas ir skanus maistas, specialus nėščiajai pritaikytas masažas ar bet kas kita gali tikrai jums padėti pakelti ūpą arba atpalaiduoti. Stenkitės eiti miegoti anksčiau. Žiūrėkite į nėštumą kaip į pasiruošimo tėvystei laiką.
Venkite streso
Nėštumo pokyčiai ir neišvengiamas tapimas tėvais gali sukelti stresą jūsų ir antrosios pusės santykiuose. Būkite kantrūs sau ir savo partneriui. Būtinai praleiskite daugiau laiko kartu ir atvirai pasikalbėkite apie jus slegiančias ar neraminančias mintis
Palaikykite ryšį su artimais žmonėmis
Natūralu, kad ruošiantis gimdymui daugiau dėmesio skiriate sau arba aplinkai, kurioje norite pasitikti naująjį šeimos narį. Todėl po ilgos dienos galite jaustis per daug pavargusios ar be nuotaikos, kad susitiktumėte su draugais ar artimaisiais. Tačiau stenkitės neatsiriboti nuo savo artimų draugų ir šeimos narių. Jus supantys artimi žmonės gali būti rūpestingos paramos šaltinis tiek dabar, tiek gimus kūdikiui. Palaikykite santykius ir nebijokite paprašyti pagalbos, kai jums jos reikia.
Laisvu laiku domėkitės
Norėdamos išvengti streso galite skirti laiko knygų apie nėštumą, gimdymą, kūdikių priežiūrą ir pan. skaitymui, seminarų klausymui ir kitokio pobūdžio informacijos ieškojimui. Sužinokite, kas daro gerą įtaką vaisiui ir jums pačiai nėštumo metu. Pasidomėkite, kaip žindyti vaiką, kokios pozos yra tinkamiausios naujagimių žindymui, kaip formuoti teisingus miego įpročius nuo pirmų gyvenimo dienų. Sąrašas begalinis.
Pasidomėkite ir kaip galite padėti savo vos gimusiam vaikui. Ar žinojote, kad turite galimybę surinkti ką tik gimusio savo vaiko placentos ir virkštelės kraują, kuriame yra unikalių kamieninių ląstelių? Kamieninės ląstelės gali išgelbėti gyvybę, tad kodėl nepasinaudojus šia išskirtine galimybe, kurią mums suteikia nuolat į priekį judanti medicina?