Vienas didžiausių diskomforto šaltinių žmogaus gyvenime – nemalonus kūno kvapas. Jis gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tačiau nepriklausomai nuo to ar jūs kontroliuojate tas priežastis, ar ne – aplinkiniams tikrai nėra malonu būti aplink kitus, kurių kūno aromatas – nemalonus. Pernelyg daug žmonių vengia kalbėti šia tema ir dėl to, už savo namų ribų, pakliūva į nemalonias situacijas, sulaukia piktų ar gailesčio pilnų žvilgsnių. O juk nemalonus kvapas – kasdienė bei dažniausiai, lengvai sprendžiama problema. Pasižiūrėkime į tai, kaip atsikratyti nemalonaus kūno kvapo.
Prakaitavimas
Turbūt kai kalba pasisuka apie nemalonius kūno kvapus, pirmiausiai pagalvojame apie prakaitą ir pažastis. Kad suprasti, kaip spręsti šią problemą, visų pirma reikia suprasti anatomines reakcijas, susijusias su nemaloniu prakaito kvapu.
Prakaitavimas – normali kūno reakcija. Taip kūnas rodo, jog jam reikia vėsintis. Iš prakaito liaukų (kurios yra visame kūne, bet tankiausiai pasidengę pažastyse, kirkšnyse, galvoje) išsiskiria prakaito lašai. Šis vandens pagrindo skystis savyje turi įvairiausių „ingredientų“ iš jūsų organizmo, o viena iš prakaito sudedamųjų dalių – nemalonaus kvapo šaltinis.
Taigi, prakaitas visuomet turės savitą kvapą, o ypač, kuomet nusistovi, jis tampa ir nemalonus. Kadangi tokia yra žmogaus prigimtis, norint to išvengti, reikia per daug neužsibūti prakaituotiems (kuo greičiau nusiprausti po dušu) bei naudoti dezodorantą, kad pavyktų kuo ilgiau sulaikyti prakaitą, o jo kvapą užgožtų malonus aromatas. Dezodorantų galite įsigyti ir internetu iš „Varle“ parduotuvės.
Nemalonus burnos kvapas
Nemalonų kūno kvapą dėl prakaito pastebėti gana lengva. Daug sunkiau yra dėl nemalonaus burnos kvapo, kadangi apie jį išduoda tik susiraukę pašnekovų veidai. Nemalonus burnos kvapas atsiranda (dažniausiai) dėl 4 priežasčių.
Pirmoji yra nepakankama higiena. Tai reiškia, kad per trumpai ir nepilnai išsivalėte dantis, dėl to užsiliko nemalonus kvapas.
Antroji priežastis yra per ilgai užčiaupta burna arba užstrigęs ir virškinti jau pradėtas maistas, įstrigęs tarp dantų. Nepamirškite, kad ilgai užvertoje burnoje taip pat susikaupia nemalonus kvapas. Na, o užstrigusį maistą reikėtų iškrapštyti su siūlu arba krapštuku, o po pavalgymo atsigerti, nuskalaujant likučius.
Trečioji priežastis yra negerą kvapą turintys maisto produktai. Sūriai, žuvis, kava ir cigaretės (nors ne maisto produktas) palieka kvapą burnoje, kuris beveik visiems bus nemalonus. Po šių produktų, pasistenkite pasinaudoti burnos gaivikliu arba mėtinuku.
Na ir ketvirtoji priežastis, kuri turėtų versti sunerimti – medicininės priežastys. Skylutė dantyse arba kitos sveikatos problemos gali skleisti nemalonų kvapą. Kuo skubiau kreipkitės dėl medicininės pagalbos pas specialistus!
Kada tiesiog atkreipti dėmesį į higieną, o kada kreiptis medicininės pagalbos?
Nors dažniausiai nemalonūs kvapai pas mus atsiranda dėl prakaito arba dėl netinkamos burnos higienos, kai kada problema gali būti rimtesnė. Tam tikrais atvejais blogas kvapas signalizuoja apie rimtą problemą, kurią reikia spręsti.
Pradėkite nuo nemalonaus kvapo lokalizavimo. Jeigu jis sklinda iš pažastų, iš batų, nuo kojų ar viršutinės kūno dalies bei yra įsigėręs į plaukus – tikėtina, kad tiesiog reikia šiek tiek reguliariau persilieti dušu ir naudoti kitas, kvepiančias priemones. Viena tokių – aliejus kūnui, kuris susigeria į odą ir skleidžia malonų kvapą.
Nemalonus kvapas iš burnos (bent jau laikinai) išsprendžiamas su kramtomąja guma ar burnos gaivikliu.
Tačiau, jeigu nemalonus kvapas atsiranda nuolatos, skirtingose situacijose, jis asocijuojasi su skausmu bei nėra kitų indikatorių apie kažkurį nors iš sukėlėjų, kurį aptarėme šiame straipsnyje – kreipkitės pagalbos į medicinos specialistus.