Emocinė sveikata daro didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei, tačiau ar kada susimąstėte, kaip ji veikia išvaizdą? Stresas, nuovargis, nerimas – tai vidinės būsenos apie kurias gali išduoti pakitusios odos, plaukų ir nagų būklės.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Aistė Vaicekauskaitė įvardija, kokie pirmieji požymiai išduoda apie suprastėjusią emocinę sveikatą, bei kaip su jais atsisveikinti.
Neigiamos emocijos mūsų veide
„Mūsų emocinė būsena gali tiesiogiai atsispindėti veide. Stresas ir nerimas skatina kortizolio, dar kitaip vadinamo streso hormonu, gamybą. Šis hormonas gali sutrikdyti odos drėgmės balansą bei sukelti uždegiminius procesus. Dėl to dažnai atsiranda spuogai, odos paraudimas, pleiskanojimas“, – pasakoja vaistininkė A. Vaicekauskaitė.
Ji priduria, kad ilgalaikis stresas taip pat gali prisidėti prie priešlaikinio raukšlių formavimosi. Tuo tarpu miego trūkumas, neretai lydintis emocinius iššūkius, gali nulemti patamsėjusius paakius ir pablankusią veido odos spalvą.
Emocinė savijauta veikia ne tik odą
„Ilgalaikis stresas gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą, todėl jie gali pradėti slinkti didesniais kiekiais nei įprastai. Be to, streso metu organizmui tampa sunkiau įsisavinti maistines medžiagas, dėl ko plaukai ilgainiui tampa silpnesni, sausi, praradę žvilgesį, o galvos oda ima pleiskanoti“, – pasakoja vaistininkė A. Vaicekauskaitė.
Anot vaistininkės, nagai – tai dar viena kūno vieta, kurioje gali pasimatyti suprastėjusi emocinė sveikata.
„Ilgalaikis stresas ir netinkama mityba gali lemti nagų trapumą, sluoksniavimąsi ar net baltų dėmelių atsiradimą. Taip pat emocinė įtampa dažnai prisideda prie nesąmoningo nagų kramtymo, kuris ne tik pažeidžia nagus, bet ir gali sukelti odelių uždegimą“, – pasakoja A. Vaicekauskaitė.
Kaip pasirūpinti vidine pusiausvyra ir išvaizda?
Hialurono rūgštis – priemonės su hialurono rūgštimi švelniai valo ir drėkina odą.
Niacinamido rūgštis – priemonės su niacinamido rūgštimi gali padėti mažinti išsiplėtusias poras bei senėjimo požymius, tokius kaip netolygus odos atspalvis, paraudimas, sausumas ir odos švytėjimo trūkumas.
Keratinas – plaukų priemonės su keratinu gali padėti atstatyti pažeistus plaukus, apsaugoti nuo galiukų skilinėjimo.
Omega-3 riebalų rūgštys – gali sumažinti uždegiminius procesus organizme, o tai teigiamai veikia odą ir plaukus.
Biotinas – žinomas kaip grožio vitaminas, stiprina plaukus ir nagus. Jo galima rasti kiaušiniuose ir migdoluose.
Cinkas – padeda palaikyti normalią odos, nagų ir plaukų būklę. Jo šaltiniai: austrės, jautiena, moliūgų sėklos, avinžirniai.
Selenas – palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę. Jo galima pasisavinti iš tuno, vištienos, kiaušinių.
„Emocinė sveikata yra neatsiejama nuo mūsų išvaizdos. Sveika oda, stiprūs plaukai ir nagai – tai organizmo balanso rezultatas. Nepamirškime, kad grožis prasideda nuo rūpinimosi savimi – tiek emocine, tiek fizine sveikata. Laikas sustoti, įsiklausyti į savo kūną ir atrasti būdus, kaip išlaikyti vidinę harmoniją net ir sudėtingiausiais gyvenimo momentais“, – teigia vaistininkė A. Vaicekauskaitė.