Pradėkime nuo to, kaip teisingai išvalyti savo lygintuvą. Lygindami pastebėjote dėmę ant drabužių, kurios išskalbus nebuvo? Tai – nešvaraus lygintuvo darbas.
Dulkės, purvas, purškiamas krakmolas, išsilydę audinio plaušeliai prilimpa prie lygintuvo ir paslaugos lyginamiems drabužiams tikrai nedaro. Kai jūsų lygintuvas yra purvinas, nešvarumai palieka žymes ant rūbų.
Bet lygintuvo išmesti neskubėkite. Jį galite išvalyti lengviau nei atrodo. Prieš pradedant valymą, reikia apversti lygintuvą ir pažiūrėti, iš ko pagaminta prietaiso apačia. Jei ji pagaminta iš nerūdijančio plieno, teflono ar kitų medžiagų, kurias nesunku įbrėžti, turite būti atsargūs valydami, nes galite pažeisti lygintuvo paviršių. Taip pat prieš pradėdami atidarykite langą, nes kai kurie iš žemiau pateiktų metodų, skleidžia specifinius kvapus.
Pirmas metodas: soda ir vanduo
Sumaišykite šiek tiek sodos su trupučiu vandens, kad gautųsi pastą primenanti masė. Šia mase įtrinkite lygintuvo apačią. Galite naudoti švelnų šepetį nušveisti lygintuvo padą ir ištirpdyti nešvarumus. Nusausinkite lygintuvo padą. Tikriausiai taip pat turėsite išvalyti garų skylutes su ausų krapštuku.
Kai nuo prietaiso pado plokštelės nuvalysite sodos ir vandens likučius, pripildykite lygintuvą vandeniu, įjunkite ir nustatykite garų režimą. Perbraukite lygintuvu per storą rankšluostį, kad garų skylutėse esantys sodos likučiai pasišalintų su garais.
Antras metodas: antistatinės šluostės
Antras lygintuvo valymo metodas yra naudojant antistatinę šluostę (ang. dryersheet). Prieš pradėdami valymą įsitikinkite, kad vandens talpa prietaise yra tuščia, garų jums nereikės.
Šluostę padėkite ant storo perlenkto rankšluosčio, kad dalis jo kabotų ant lyginimo lentos krašto. Tada įjunkite lygintuvą ir parinkite nedidelę kaitrą, palaukite kol jis įkais. Kai lygintuvas jau karštas, juo perbraukite per šluostę. Tai darykite tol, kol visi nešvarumai bus pašalinti.
Antistatinė šluostė gali palikti šiek tiek likučių, todėl kai lygintuvas atvės ir bus atjungtas, jo padą nuvalykite lengvai sudrėkintu rankšluosčiu. Šis valymo metodas puikiai tiks, jei ant jūsų prietaiso yra nedaug krakmolo ar purvo žymių.
Trečias metodas: laikraštis
Ant rankšluosčio patieskite laikraščio skiautę. Įsitikinkite, kad vandens talpa yra tuščia, tada įjunkite lygintuvą ir nustatykite aukštos temperatūros režimą. Kai lygintuvas įkais, braukte juo per laikraštį, kad pašalintumėte visus susikaupusius nešvarumus.
Taip pat galite suglamžyti laikraštį rankomis ir naudoti lygintuvo paviršiui nušveisti. Jei norite rinktis šį būdą, apsimaukite virtuvinę pirštinę kad nenudegtumėte rankos.
Ketvirtas metodas: acetonas arba nagų lako valiklis
Tai netradicinis ir kiek neįprastas valymo būdas, bet tikrai veikia! Vatos gabalėlis arba medžiagos atraiža, pamirkyti į acetonu pagrindu pagamintą nagų lako valiklį, veikia stebuklingai.
Pirmiausia, įkiškite lygintuvą į jungiklį ir palaukite kol įkais. Tada ištraukite prietaisą iš elektros lizdo ir greitai su acetone pamirkytu vatos gabalėliu patapšnokite lygintuvo padą. Greičiausiai jums vėl prireiks virtuvinės pirštinės.
Kadangi acetonas greitai garuoja, tikriausiai nuvalysite tik nedidelį plotą. Bet valyti šiuo būdu tikrai verta, ypač matant kaip visi nešvarumai tirpsta akyse. Kai pabaigsite valymą, lygintuvo paviršių perbraukite sudrėkinta šluoste.
Penktas metodas: virtuvės valymo kempinės
Valymui taip pat galite naudoti kempines ir gremžtukus, bet su šiuo metodu teks paplušti.
Įsitikinkite, kad valymui naudosite paviršių neįbrėžiančią kempinę, geriausia balta, trintuką primenančią kempinėlę. Jei namuose turite švelnaus valiklio (tokio, kuris naudojamas keramikiniams paviršiams), galite jį naudoti. Tačiau nusprendus naudoti valiklį, reikės išvalyti ir garų angeles, kaip ir su sodos–vandens metodu.