Kalvarijoje esantis zoologijos sodas socialiniuose tinkluose dalijasi nusivylimu – į parką nedarbo dieną geranoriškai įsileidus vaikus, patyrė nuostolių. Vaikai zoologijos sode elgėsi nepriimtinai – į kukurūzų aparatą, skirtą pamaitinti gyvūnams, jie ne tik nenorėjo mesti pinigų, tačiau sumanė jų gauti „nemokamai“, su akmeniu išdaužę aparato stiklą. Susisiekus su mokytojais bei gimnazistų tėvais, jie kaltės nepripažino ir atlyginti žalos nesutiko – pareiškė, kad parkas nori iš jų pasipelnyti. Situaciją pakomentavo Kalvarijos gimnazijos direktorius.
Patyrė žalą
Norint pamaitinti į zoologijos sodą atvykstančius gyvūnus, tokios įstaigos neretai siūlo įsigyti būtent gyvūnams puikiai skirtą ir paruoštą maistą ar pašarą, kuriuo šeriami gyvūnai nepatirs žalos ir bus sėkmingai pamaitinti. Tokią galimybę suteikia ir Kalvarijoje esantis zoologijos sodas, kuris lankytojams siūlo įsigyti kukurūzų iš lauke stovinčio aparato. Visgi, ne visi yra linkę tausoti svetimą turtą ir mokėti už gyvūnų maistą.
„Tikriausiai visi žinote, jog turime aparatus su kukurūzais. Į juos įmetus 50 centų monetą, galima pamaitinti kanopinius gyvūnus. Tačiau ne visiems norisi mesti monetą. Kam mesti, jei galima paimti akmenį, išdaužyti stiklą ir pasiimti jų tiek, kiek tik širdis geidžia? Taip nutiko ir spalio 17 dieną. Geranoriškai įsileidome ekskursiją – dvi klases, mūsų kraštiečius iš Kalvarijos gimnazijos, nors darbo dienomis net nedirbame. Pasirodo ne visada tai ką duodi, gauni atgal“, – nusivylimo neslėpė zoologijos sodo įkūrėjai.
Vaikai daužė aparatą tol, kol jis sudužo ir tada tiesiog išvažiavo. Susisiekus su mokytoja telefonu, ji patvirtino, kad kaip tik norėjo skambinti, nes žino apie šią situaciją, bet skubėjo išvažiuoti, todėl iškart nepasakė. Paprašius atlyginti žalą, nuomonė iškart pasikeitė.
„Informavus, jog norime, kad žala už aparatą būtų atlyginta (jau neskaitant siuntimo ir muitinės mokesčių), tėveliai ir mokytojos nusprendė, kad mes norime pasipelnyti iš vaikų neva seniai aparatas buvo sulaužytas ir neturime jokių įrodymų, todėl nieko nedarys ir stebės mūsų tolimesnius veiksmus“, – abejingu požiūriu piktinosi jie.
Kokios vaikų vertybės yra ugdomos?
Zoologijos sodo administracija neslėpė nusivylimo ir retoriškai klausė, kokias vertybes tokiu elgesiu tėvai ir mokytojai diegia savo vaikams?
„Savo tolimesniais veiksmais norime „padėkoti“ už apsilankymą Kalvarijos gimnazijos mokiniams, taip pat už padarytą žalą. Tačiau labiausiai „dėkoti“ tikriausiai turime už diegiamas vertybes ir atsakomybės jausmą bei mokytojų bei tėvų požiūrį į situaciją. Visada prisiminkime, jog mes esame pavyzdys vaikams. Jei be jokios atsakomybės padarėme taip vieną kartą, tada ramiai galime elgtis taip ir toliau, juk nieko nebus. Taip pat norime pasakyti, kad iš savo klientų mes nesipelnome, tik labai mylime savo sukurtą zoologijos sodą, kiekvieną jo kampelį, gyvūną, gėlę ar bet kokį kitą daiktą, nes viską pasiekėme ne spragtelėjimu, o sunkiu darbu, kuris užtruko daug metų ir tęsiasi iki šiol“, – tęsė jie.
Tekstą, apie vaikų padarytą žalą, anot zoologijos sodo įkūrėjų, teko rašyti pirmą kartą, tačiau tikisi, kad ir paskutinį.
„Nuotaikos slogios, kad tokiomis mintimis reikia užbaigti sezoną, bet nieko jau nepakeisime, negalime kontroliuoti visų žmonių elgesio. Tik išvadas pasidaryti turime patys: dar didinti kamerų skaičių, panaikinti aparatus, jog jie nebūtų laužomi“, – sakė jie.
Direktorius atsiprašė dėl netinkamo elgesio
Susisiekus su Kalvarijos gimnazijos administracija, labai greitai sulaukėme atsakymo. Direktorius Evaldas Ulevičius atsiprašė zoologijos sodo savininkų ir aptarė tolimesnę įvykių eigą. „Apie šį įvykį Kalvarijos gimnazijos administracija sužinojo iš įrašo socialiniame tinkle. Tą pačią dieną direktorius E. Ulevičius telefonu susisiekė su zoologijos sodo savininkais aptarti situacijos ir atsiprašė dėl netinkamo kai kurių mokyklos bendruomenės narių elgesio.
Kalvarijos gimnazijoje netoleruojamas nei smurtas, nei patyčios, nei vandalizmas ar panašūs dalykai. Siekiant išsiaiškinti kaltus asmenis ir priimti sprendimus, įstaigoje pradėtas tyrimas“, – teigė E. Ulevičius.
Deimantė Marčiulaitytė / Delfi.lt