Katės šlubavimas gali būti trumpalaikis, jei, pavyzdžiui, kažkas įstrigo jos letenėlėje. Tačiau kartais tai gali rodyti kitas problemas: traumą, nusideginimą, įaugusį nagą ir kitas sveikatos problemas. Mūsų mylimi augintiniai negali pasiskųsti savo skausmu ir paprašyti pagalbos. Jūsų, kaip šeimininko, užduotis yra kuo anksčiau pastebėti katės šlubavimą ir išsiaiškinti jo priežastį. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą dažniausiai pasitaikančių priežasčių ir pasiūlysime, kaip jas spręsti bei išvengti.
Ką reiškia, kai katinas šlubuoja?
Kačių šlubavimas, panašiai kaip ir žmogui, reiškia, kad joms skauda spausti savo leteną prie žemės. Neretai šlubavimas nebūna itin pastebimas, ypač kadangi katinai mėgsta slėpti savo skausmą dėl plėšrūnų grėsmės. Jei pastebėjote, kad jūsų katinas šlubuoja, galite pirštais braukti per jo koją, bandydami apčiuopti jautrią vietą. Ieškokite žaizdelių, paraudimo ar patinimų. Tačiau kartais šlubavimas gali rodyti ir sąnarių ligas.
Dažniausiai pasitaikančios priežastys dėl katės šlubavimo būna tokios:
Nagų problemos
Katė gali šlubuoti dėl įaugusio nagų ar netvarkingai augančio nago (pavyzdžiui, jis remiasi į letenėlę). Taip pat patartina pasitikrinti, ar jokie svetimkūniai nėra įstrigę katino letenėlėje. Jei nagus karpote namuose, pasistenkite tai atlikti itin atsargiai.
Uždegimas
Letenos uždegimai taip pat gali sukelti katės šlubavimą. Svarbu jas apžiūrėti (ar nėra žaizdų, rakščių, dyglių ar kitų aštrių objektų). Paraudimas bei patinimas gali rodyti uždegimą.
Sąnarių problemos
Artritas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių sąnarių problemų, kuri gali sukelti šlubavimą. Tai progresuojanti liga, kurios simptomus šeimininkai gali sušvelninti. Svarbu subalansuoti mitybą ir užtikrinti reikiamus papildus. Aukštos kokybės vitaminai katėms, skirti sąnariams ir kaulams, gali padėti užtikrinti sveikesnius kaulus ir net mažinti skausmą.
Traumos bei sužeidimai
Katės mėgsta šokinėti ir dūkti, tačiau ne visuomet joms pasiseka sėkmingai nusileisti ant žemės. Būtent vieno šuolio pasekmė gali būti patempimas, sumušimas ar net lūžis. Iš karto po traumos katinas gali elgtis kaip įprasta, slėpdamas savo skausmą (dėl pakilusio adrenalino). Net jei katė slepia savo traumą, patys pastebėsite tai iš jos pasikeitusio elgesio. Vienas iš labiausiai pastebimų pokyčių – katinas nenori judėti, daugiau miega.
Ką daryti, jei katė šlubuoja?
Žinoma, ne visada reikia skubėti pas veterinarą, jei katinas šlubuoja. Kartais pakanka patikrinti letenas ir stebėti simptomus, reaguojant į bet kokius pasikeitimus. Jei šlubavimas tęsiasi kelias dienas, vis dėlto verta apsilankyti pas veterinarą. Iš karto dėrėtų vykti į kliniką, jei matote kraujavimą ir patinimą. Svarbu užkirsti kelią uždegimui ir kaip įmanoma greičiau pradėti gydymą. Jei abejojate, paskambinkite konsultacijai, ir veterinarai patars, o prireikus paskirs laiką vizitui.
Veterinarai gali pateikti atsakymus po fizinės apžiūros, tačiau jos užteks ne visada. Gali prireikti atlikti rentgeno nuotraukas, kad iš tiesų nustatytumėte atsiradusią problemą. Kad užkirstumėte kelią sąnarių ar kitoms ligoms, svarbu reguliariai lankytis pas veterinarus ir atkreipti dėmesį į savo augintinio būklę. Pavyzdžiui, antsvoris gali stipriai įtakoti sąnarių būklę.