Savivaldybėje vyko konferencija „Bendradarbiaujant – lengviau!”, kurios tikslas – sutelkti Marijampolės savivaldybės institucijas, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, skatinant jų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, užtikrinant ir laiku suteikiant tinkamą pagalbą tėvams ir vaikams.
Konferencijoje, kurią organizavo Marijampolės savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Jolita Žukelienė, dalyvavo 52 švietimo pagalbos, socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje.
Susirinkusiesiems sveikinimo žodžius tarė Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Matusevičienė.
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolita Žukelienė dalyvius supažindino su konferencijos tikslais ir pristatė pranešimus, kurie pasirinkti tikslingai, siekiant skatinti bendradarbiavimą, kuris leistų laiku suteikti tinkamą pagalbą tėvams ir vaikams.
Koordinatorė pabrėžė, kad dabar po karantino laikotarpio, pandemijos metu, daugelis šeimų išgyvena skyrybų procesus, kurių metu, o ir po jų vaikas nukenčia labiausiai, taip pat atkreipė dėmesį, kad aiškinantis paslaugų poreikį savivaldybėje išryškėjo priklausomybių problema, kurios sukelia sunkumus šeimoje, tėvų tarpusavio santykių sunkumus, dėl ko labiausiai kenčia vaikas, augantis tokioje aplinkoje.
Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti du pranešimus: „Vaikas tėvų konfliktų kontekste. Mediacijos pagalba tėvams ir vaikui“, kurį skaitė Marijampolės bendruomeninių šeimos namų mediatorė Eglė Liaukuvienė ir pranešimą tema „Priklausomybė – tai visos šeimos liga. Kaip ją gydyti?“, kurį pristatė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro priklausomybių konsultantė Diana Varnagirytė.
Buvo kalbėta savižalos ir suicido tema bei nurodyta ir kur reikėtų kreiptis, kai šeimoje šie veiksmai yra pastebėti. Akcentuota, kad po karantino pastebėta daugiau paauglių savižalos ir suicido atvejų, kurie verčia sunerimti.
Konferencijos pabaigoje lektorė Diana Varnagirytė dalyviams padovanojo penkiolikos minučių garso terapiją, kuri visiems padėjo pailsėti ir šiek tiek stabtelti, pajusti muzikos psichologinį ir emocinį poveikį, padedantį atgauti psichologinę ir fizinę pusiausvyrą.
Tai jau antroji konferencija „Bendradarbiaujant – lengviau!“, kuri vėl sukvietė vaiko gerovės srityje dirbančius Marijampolės savivaldybės pagalbos specialistus iš įvairių įstaigų, institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.
Konferencija buvo organizuota atsižvelgiant į įstaigų ir organizacijų, dirbančių vaiko gerovės srityje, bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos poreikį, siekiant plačiau pristatyti esamas paslaugas tėvams ir vaikams Marijampolės savivaldybėje.
Marijampolės savivaldybės administracijos inf.