Kaip kokybiškai supakuoti, apsaugoti ir saugiai transportuoti? Šis klausimas dažnai kyla tiems, kurie susiduria su įvairių siuntų pervežimu ar krovinių gabenimu. Verta pastebėti, kad šiuo metu pakavimo medžiagų išties gausu, tačiau vienomis populiariausių ir efektyviausių yra laikomos pakavimo plėvelės.
Nors pakavimo plėveles yra itin funkcionalios ir patenkina daugelio poreikius, vis dėlto ir čia neišvengiama sunkumų – kokią pakavimo plėvelę pasirinkti, kad siunta ar krovinys būtų pristatyti saugiai ir išliktų nepažeisti? Išsamiai apžvelgsime pagrindinius pakavimo plėvelių tipus tam, kad kiekvienam būtų lengva įveikti pasirinkimo sunkumus.
Krovinių gabenimui – tamprios pakavimo plėvelės
Įvairiausių krovinių gabenimas neįsivaizduojamas be efektyvios apsaugos. Todėl norintiems saugiai nuo taško A iki taško B nugabenti baldus, buitinės technikos prietaisus ar tam tikras prekes rekomenduojama rinktis tamprias pakavimo plėveles. Atkreipiamas dėmesys į tai, jog tamprios pakavimo plėvelės yra itin paplitusios logistikos pramonėje ir plačiai naudojamos gabenant bei sandėliuojant prekes. Pažymėtina, jog šio tipo pakavimo plėvelės tampa nepakeičiamomis, kuomet norima keletą daiktų supakuoti į vieną grupę arba paruošti prekę transportavimui, apvyniojant atitinkamą padėklą su kroviniu.
Labai svarbu žinoti, kad tamprios pakavimo plėvelės gali būti kelių rūšių – rankinio vyniojimo tamprios pakavimo plėvelės, mašininės tamprios pakavimo plėvelės, mini tamprios pakavimo plėvelės. Kuo šios pakavimo plėvelės skiriasi? Sužinokite pagrindinius skirtumus tam, kad galėtumėte pasirinkti pagal savo poreikius:
- Rankinio vyniojimo tamprios pakavimo plėvelės. Šios pakavimo plėvelės pasižymi tuo, jog jomis prekės pakuojamos rankomis. Verta pastebėti, kad tokios plėvelės būna įvairaus pločio, storio bei ilgio. Taip pat galima rinktis iš skirtingų spalvų – juodos arba skaidrios.
- Mašininės tamprios pakavimo plėvelės. Šių pakavimo plėvelių pagalba pakuojami produktai, daiktai bei technika tik automatiniu būdu, naudojantis tam skirtais įrenginiais. Tokio tipo pakavimo plėvelės būna skirtingo pločio, storio bei tamprumo. Reikia žinoti ir tai, jog šios pakavimo plėvelės gali būti su pageidaujamais užrašais, logotipais. Taip pat pagal poreikius pasirenkama skaidri, juoda arba balta pakavimo plėvelė.
- Mini tamprios pakavimo plėvelės. Šios pakavimo plėvelės savo funkcionalumu prilygsta rankinėms, nes prekės ar daiktai yra pakuojami rankomis. Akcentuojama tai, jog mini tamprios pakavimo plėvelės yra skaidrios, o jų plotis bei rulono ilgis mažesnis nei rankinio vyniojimo tamprios pakavimo plėvelės.
Tamprios pakavimo plėvelės privalumai
Kalbant apie tamprias pakavimo plėveles labai svarbu žinoti ne tik tai, iš ko galima rinktis, bet ir pagrindinius šių pakavimo plėvelių privalumus:
- Apsauga. Vienas didžiausių tamprios pakavimo plėvelės privalumų – apsauga. Efektyvi apsauga užtikrinama todėl, nes ši pakavimo plėvelė yra skirta tam, kad išsitemptų aplink daiktus, suteikiant tvirtą ir patikimą prigludimą, kuris apsaugo juos nuo apvirtimo ar nukritimo nuo padėklo.
- Dar vienas privalumas yra tas, jog šio tipo pakavimo plėvelės padeda sutaupyti vietos ir pagerinti logistikos bei tiekimo grandinės procesų efektyvumą. Tampri pakavimo plėvelė leidžia saugiau ir kompaktiškiau sukrauti daiktus ant padėklų, todėl vienu metu galima laikyti ir transportuoti daugiau daiktų.
- Tamprios pakavimo plėvelės išsiskiria tuo, jog yra itin elastingos. Kai plėvelė apvyniojama aplink padėklą, ji išsitempia tiek, kad daiktai būtų pritvirtinti tvirtai bei saugiai ir neleidžia jiems nukristi nuo padėklo.
- Ekonomiškumas. Palyginus su kitomis pakavimo medžiagomis, tamprios pakavimo plėvelės – nebrangi investicija. Todėl gabenant ir sandėliuojant didelius prekių kiekius šios pakavimo plėvelės yra vienas geriausių bei ekonomiškiausių pasirinkimų.
- Ekologiškumas. Reikia žinoti, kad tamprios pakavimo plėvelės gaminamos iš lengvai perdirbamo plastiko. Tad po naudojimo šias pakavimo plėveles lengva perdirbti, o tai padeda sumažinti pakuočių poveikį aplinkai.
Trapiems daiktams – apsauginės pakavimo plėvelės
Dar vienas aktualus klausimas: Kaip supakuoti trapius daiktus, kad jie nesudužtų, nesulūžtų ar nebūtų kitaip pažeisti? Atkreipiamas dėmesys į tai, kad trapių daiktų pakavimui idealiai tinka apsauginės pakavimo plėvelės, kurios yra kelių tipų:
- Putų polietileno (PE) plėvelė. Ši apsauginė pakavimo plėvelė pagaminta iš akyto, pūsto polietileno, todėl puikiai tinka trapių daiktų, indų, keramikos bei stiklo gaminių pakavimui ir saugiam transportavimui, nes saugo paviršius nuo įbrėžimų bei kitų pažeidimų. Svarbu žinoti tai, kad šią plėvelę sudaro oru užpildytos sporos, į kurias iš aplinkos nepatenka teršalai bei drėgmė, todėl supakuoti gaminiai išlieka apsaugoti nuo purvo, dulkių ir vandens. Atkreipiamas dėmesys į tai, jog putų polietileno plėvelė naudojama ir baldų gamyboje, o vykstant remonto darbams tokia apsauginė plėvelė klojama po grindlentėmis, kadangi puikiai izoliuoja drėgmę, suminkština paviršius, išlaiko šilumą.
- Burbulinė, izoliacinė PE plėvele. Ne ką mažiau populiarus ir efektyvus pasirinkimas trapių daiktų pakavimui – burbulinė, izoliacinė PE plėvele. Ši apsauginė plėvelė veiksmingai apsaugo pakuojamus daiktus nuo žalingo aplinkos poveikio, sutrenkimų bei kitų pažeidimų. Burbulinės plėvelės išskirtinumas – oro burbuliukai, kurie ir užtikrina patikimą apsaugą. Dėl patikimos apsaugos burbulinė plėvelė dažniausiai naudojama kompiuterinės ir buitinės techniko įrenginių, stiklinių indų, keramikos dirbinių pakavimui. Labai svarbu išskirti tai, kad burbulinę plėvelę galima naudoti tol, kol dauguma burbuliukų yra nepažeisti. Tad tokia pakavimo plėvelė – ne tik saugus, bet ir ekonomiškas bei ekologiškesnis pasirinkimas.
Gerai apgalvokite ir supakuokite
Šiandieninėje rinkoje tikrai netrūksta įvairių pakavimo plėvelių, kurių dėka galima saugiai supakuoti tiek didelius krovinius, tiek mažesnius ar itin trapius daiktus. Todėl nerimauti, kad nerasite savo lūkesčius geriausiai pateisinančios pakavimo plėvelės nereikėtų. Svarbiausia prieš renkantis pakavimo plėvelę gerai apgalvoti, ar pakuojami daiktai linkę lengvai sulūžti, ar juos svarbu apsaugoti nuo drėgmės bei dulkių, ar gabenant gali kilti rizika, jog prekės nuslys, nukris nuo padėklo. Taip pat nepamirškite skirti dėmesio pakavimo plėvelės estetikai. Galbūt svarbu, kad pakavimo plėvelė būtų nepermatoma? O gal reikalingas tam tikras užrašas ar logotipas? Būkite tikri, visa tai apgalvojus pakavimo plėvelę išsirinksite lengvai ir krovinį ar siuntinį supakuosite saugiai bei tinkamai.