Spartėjančios Žemės šiltėjimo tendencijos tęsėsi ir šį rugpjūtį, kuomet šis mėnesis tapo vienu karščiausiu rugpjūčio mėnesiu stebėjimų istorijoje.
Penki paskutinieji rugpjūčiai šiuo metu yra karščiausi nuo pat patikimų duomenų rinkimo pradžios, prasidėjusios prieš maždaug 140 metų.
2018 metų rugpjūtis oficialiai įvardintas kaip penktas pagal karštumą, tačiau menkai besiskiriantis nuo 2014, 2015 ir 2017 metų.
Duomenys iš NASA Goddard Kosmoso tyrimų instituto ir kiti ekspertai patvirtino šios šilumos rodiklius, kurie gerokai viršijo vidutinę temperatūrą.
Duomenys rodo, kad pasaulinis šiltėjimas nenumaldomai tęsiasi.
Rekordinės liūtys, kurias stebėjome per pastaruosius metus, kilusios uraganų Harvey ir Florence metu, demonstruoja akivaizdžiai matomą klimato įtaką.
Šiltėjimas kelia jūros lygį ir stiprina audrų potvynius, lemia drėgnesnę atmosferą, veda link ekstremalių liūčių sukeltų potvynių, o kylanti vandenyno temperatūra suteikia papildomos energijos tropinėms audroms. Kaip pavyzdžiui uraganas Florence.
Planetai šylant, oras geba išlaikyti daugiau vandens. Konkrečiau, su kiekvienu 1 laipsnio pagal Celsijų šiltėjimu oras geba išlaikyti 7 procentais daugiau vandens, o tai suteikia daugiau energijos audroms.
Šiomis dienomis vos kelios vietovės Žemėje susiduria su temperatūromis, kurios yra žemiau vidurkio.
Be to, nors šis rugpjūtis pasirodė besąs vienu iš karščiausiu rugpjūčiu istorijoje, vidutinė temperatūra nuo sausio iki rugpjūčio taip pat buvo žymiai aukštesnė.
Šis aštuonių mėnesių vidurkis tapo trečiu pagal šiltumą laikotarpiu istorijoje, nusileidusiu tik 2016 ir 2017 metams.
Apibendrinant galima teigti, kad lieka labai nedaug abejonių, kad 2018 metai bus tarp vienų šilčiausių istorijoje.
Fizikas Robertas Rohde iš „Berkeley Earth“ tyrimų organizacijos skaičiuoja, kad tai bus ketvirtieji pagal šiltumą metai nuo 1850-ųjų.
Šios šiltėjimo tendencijos turi didelį poveikį pasauliui. Planetinio masto sistemos keičiasi, tarp jų ir atmosferinė sraujymė – galingi vėjai, vyraujantys kelių kilometrų aukštyje virš planetos paviršiaus, kurie ilgesnį laiką sulaiko tokias orų sistemas kaip karšto oro masės, taip pat tirpsta poliariniai ledynai, silpnėja Golfo srovės sistema vandenyne.
Informacija paskelbta Alfa.lt