Policija nuolat rūpinasi, kad gyventi mūsų šalyje būtų kuo saugiau, kad kiekvienas tiek miesto, tiek kaimo gyventojas būtų tikras, jog jo užgyventas turtas netaps sukčių, plėšikų grobiu. Kruopščiai analizuodami kiekvieną apiplėšimo, vagystės, sukčiavimo atvejį, ieškome naujų techninių ir organizacinių priemonių, kaip geriau apsaugoti žmones, jų turtą, kaip gerinti viešųjų paslaugų visuomenei kokybę.
Mums labai svarbu, kad Lietuvos žmonės pasitikėtų policija, norėtų padėti jai, kartu ir sau patiems. Palaikydami glaudžius ryšius su teisėsaugos institucijomis, artimai bendraudami su kaimynais, patys būdami budrūs, gyventojai išvengia daugelio nusikaltimų, atbaido piktavalius nuo „žygių“.
Tiek mūsų, tiek kitų šalių patirtis moko, kad žmonių saugumui užtikrinti labai svarbus nusikaltimų prevencijos priemonių skatinimas, gyventojų švietimas ir savišvieta. Būtina žinoti būsto saugumą didinančias priemones, pagrindinius saugios kaimynystės principus, tai, kaip derėtų elgtis patekus į vieną ar kitą situaciją.
Geri kaimynai – gyvenimo dovana, kurią dažnai tiesiog pamirštame. O artimiau su jais susipažinę, pasikalbėję, pabendravę įgyjame ne tik gerų draugų, bet ir pagalbininkų. Juk tarp kaimynų yra tokių, kurie namie lieka būtent tuo metu, kai Jūs dirbate, ir kaip sakoma, viską mato, viską girdi. Tereikia bendrauti, suprasti vieniems kitus, norėti ir stengtis padėti. Tuomet vagims ir plėšikams nebus jokių šansų apsilankyti mūsų namuose nepastebėtiems.
Derėtų žinoti, kad gera kaimynystė priklauso ir nuo mūsų pačių. Todėl pasirūpinkime šalia gyvenančių žmonių, ypač senyvo amžiaus, saugumu. Patartina tokius kaimynus įspėti, kad niekuomet nepamirštų užsirakinti durų ir neįsileistų nepažįstamų žmonių, nes sukčiai, apgavikai ir plėšikai aukomis dažniausiai renkasi senyvus, vienišus žmones. Paprašykite kaimynų, kad, pamatę nepažįstamąjį, norintį patekti į Jūsų namus, paskambintų Jums. Pravartu su kaimynais susitarti, kad, pavyzdžiui, Jums išvykus atostogų, kaimynas prižiūrėtų butą, užrakintų namo duris ar kiemo vartus, išimtų iš laiškų dėžučių spaudą ir korespondenciją.
Vis populiaresnės saugios kaimynystės grupės. Galbūt ir Jums derėtų sudaryti tokią laiptinės, namo, gatvės ar kiemo gyventojų grupę, kurios tikslas būtų bendromis jėgomis sukurti saugią gyvenamąją aplinką? Ant kai kurių namų sienų jau galima išvysti lenteles: „Šiame name veikia saugios kaimynystės grupė“. Šios iškabos nusikaltėliams signalizuoja skubėti iš šios vietos. „Saugios kaimynystės“ grupėms priklausantys žmonės stebi, kokie nepažįstamieji vaikšto jų laiptinėje, ką veikia paaugliai, kas pardavinėja „pilstuką“ ar narkotines medžiagas – sergsti savo namą, laiptinę, kiemą ar gatvę nuo neprašytų svečių.
Daugiau informacijos apie „Saugios kaimynystės grupės“ teikiamą naudą ar dėl jos įkūrimo galite kreiptis į bendruomenės pareigūnus:
Marijampolėje, Kauno g. 53, Marijampolė,
– Edita Ežerskienė, tel. 8 608 53 254, (8 700) 65816. el. p. [email protected];
– Akvilė Klimavičiūtė, tel. 8 672 98 124, (8 700) 65816, el. p. [email protected].
Vilkaviškyje, Vytauto g. 6,
– Rūta Kairienė, tel. 8 655 47272, el. p. [email protected];
– Vilija Grybauskienė, tel. 8 343 66088, el. p. [email protected] ;
Jurbarke, Kauno g. 28,
– Ramūnas Budrius, tel. 8 447 71257, 8 675 19859 , el. p. [email protected] ;
Šakiuose, Šaulių g. 4,
Aušra Mockevičiūtė, tel. 8 700 63208, 8 640 35325, el. p. [email protected];
Kazlų Rūdoje, Vytauto g. 28A,
Akvilė Krunglevičienė, tel. 8 343 3 3102, 8 614 20654, el. [email protected];
Marijampolės apskr. VPK informacija
Reklama: kiemo vartai