Meteorologai įspėja, kad artėjantį savaitgalį Lietuvoje atmosferos slėgis pasieks itin aukštas ribas. Dėl to artėjančiomis dienomis gali labiau varginti galvos skausmas, svaigimas ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip šiomis dienomis pasirūpinti savo sveikata.
Kas gali pajusti pakitusį atmosferos slėgį?
Staigūs ir ryškūs atmosferos slėgio pokyčiai gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. Vaistininkė nuramina, kad juos pajus tikrai ne visi, tačiau įvardija dažniausius galimus simptomus:
„Dažniausi simptomai – galvos skausmas, svaigimas, bendras silpnumas, nuovargis bei koncentracijos stoka. Jautriau į slėgio pokyčius gali reaguoti žmonės, turintys kraujospūdžio problemų, migreną ar nervų sistemos sutrikimų. Tačiau sunerimti nereikėtų, nes šie simptomai gali būti išties nežymūs, taip pat daugelis gali su jais iš viso nesusidurti“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.
Pataria, kaip pasirūpinti savimi
Vaistininkė pataria, kaip artėjančiomis dienomis pasirūpinti savo sveikata ir palengvinti galimus simptomus:
„Jei pajutote galvos skausmą ar svaigimą, pirmiausia svarbu nepulti iš karto vartoti vaistų nuo skausmo. Iš pradžių išbandykite natūralius būdus. Pavyzdžiui, dehidratacija yra dažniausia priežastis, kodėl pradeda skaudėti galvą. Tad išgerkite stiklinę vandens ir šiek tiek prigulkite – pažiūrėkite, ar valandos bėgyje galvos skausmas palengvėja. Taip pat gali padėti pasivaikščiojimas gryname ore“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.
Visgi, jei galvos skausmas nepraeina ar galbūt netgi stiprėja, galima vartoti nereceptinius vaistus nuo skausmo. Vaistininkė primena, kad suvartojus vaistus nuo skausmo, sekantį kartą juos rekomenduojama vartoti tik po 4-5 valandų.
Taip pat vaistininkė E. Ramaškienė pabrėžia, kad žmonėms, turintiems lėtinių ligų, gydytojo paskirtus vaistus būtina vartoti kaip nurodyta, nepriklausomai, ar juos paveiks slėgis.
„Nors dauguma žmonių nejaučia slėgio pokyčių poveikio, svarbu žinoti apie galimas reakcijas ir imtis priemonių, kad savaitgalis praeitų kuo sklandžiau. Tokiais atvejais svarbiausia laikytis jums įprasto miego ir poilsio režimo, užsiimti reguliaria fizine veikla, kuri gali pagerinti kraujotaką ir sumažinti įtampą. Taip pat gerkite pakankamai vandens ir rinkitės lengvą, tačiau maistingą maistą, turinį pakankamai vitaminų ir mineralų, kurie padėtų palaikyti energiją“, – pataria vaistininkė E. Ramaškienė.