Praėjusio amžiaus 1912 m. laikraščio „Lietuvos žinios“ numeryje minimas Antanavo vardas. Tiksliau šalia Antanavo esantis Plioplių kaimelis. O jei dar tiksliau – gvildenamas siaubą keliantis detektyvas. Užfiksuoti vietinių gyventojų liudijimai priverčia suklusti ir pasinerti į praeitį.
Pasak senosios publikacijos, „Antanavas. Marijampolės pavietas. Plioplių kaime yra kapinynas, kuriame jau bus arti 30 metų, kaip nieko nelaidoja.
Rugpjūčio 17 d. atsibeldė į tuos kapus iš vietinio dvaro nepažįstamas ponas su keliolika tarnų ir pradėjo kasinėti. Rinko atrastus palaidotų lavonų kaulus.
Tą patėmijo Plioplių kaimo gyventojai. Jie tuoj susirinko ant kapų. Pamatė, kad nepažįstami, neprašyti svečiai ardo jų tėvų, senių, prosenių kapus. Gyventojai užklausė pono ar jis turi leidimą ir kam jis nieko nesiklausdamas ardo kapus. Tada ponas aiškino, būk jis esąs universiteto profesorius, buk valdžia nedraudžianti tokių senų kapų kasinėti. Antra vertus, kad jam esą kaulai reikalingi.
Bet žmonės nežiūrėdami į jo pasakas, pasakė, kad ponas daugiau nekasinėtų kapų ir atiduotų iškastuosius kaulus. Paskui ūkininkai vietinei policijai parašė pranešimą apie šį atsitikimą. Pavakarop į kapus atsilankė policija, kuri surašė protokolą ir išvažiavo į Antanavo dvarą sužinot, kas tai buvę tie kasėjai.
Vietinis dvarininkas Š. su tuo nepažįstamu ponu kiek anksčiau buvę pas ūkininką M. P. (kurio lauke kapai). Dvarininkas prašęs, kad ūkininkas apsiimtų prikasti jiems kaulų už ką žadėjo gausiai užmokėti. Bet M. P. sako neapsiėmė to padaryti. Žiūrėsim, kas iš to išeis.
1912 m., Antanavas